Anadolubank Müşterilerine COVID-19 Total Antikor Testi 350 TL

Anadolubank Müşterilerine COVID-19 Total Antikor Testi 350 TL

● Kampanyaya katılmak için Anadolubank Mobil ya da İnternet Şubemize giriş yaptıktan sonra, 'Bana Özel Fırsatlar' kısmından ‘Kod Al’ butonunu tıklayarak katılım şifrenizi alabilir ve Back-Up Hizmet Hattı’nı (02123673598) arayarak COVID-19 Total Antikor Testi hizmetinden faydalanabilirsiniz. 

● Back-Up Hizmet Hattı yetkilisi tarafından COVID-19 Total Antikor Testi talebiniz alınır ve randevunuz organize edilir.

● Numune alımı İstanbul İl sınırları içerisinde adreste ve Back–Up anlaşmalı merkezlere gidilerek verilir. Hizmet verilen iller değişkenlik gösterebilir, güncel il bilgisi Back–Up Hizmet Hattı’ndan öğrenilebilir.

● COVID-19 Total Antikor Testi’nden sadece hizmeti satın alan kullanıcı yararlanabilir.

● COVID-19 Total Antikor Testi yaş sınırı olmaksızın herkese uygulanabilir.

● Numune teslim edildikten sonra, Back–Up anlaşmalı laboratuvarlarda analiz edilir, COVID-19 Total Antikor Testi sonuçları kullanıcıya, kural olarak 2 iş günü içerisinde bildirilir. 

● Sonuçlar, kullanıcıya bir rapor olarak mail yoluyla ulaştırılır.

● Test sonuçları neticesinde testlere ek olarak ayrıca klinisyen muayenesi/raporu/yorumu gibi hizmet verilmemektedir. *COVID-19 Total Antikor Testi’nin ortaya çıkardığı sonuca klinik danışma altında doktorunuzun önerileri doğrultusunda uyulması tavsiye edilir.


Covid-19 Total antikor Testi nedir?

● Test virüs nükleokapsid proteinini hedef alan IgM ve IgG tipi antikorları taramaktadır. 

● Virüs ile karşılaşılmış olduğunu gösterir. Süre hakkında bilgi vermez. 

● SARS-CoV-2'ye karşı antikorlarda akut enfeksiyonun 4.gününden itibaren pozitiflik gözlenebilir. 

● Süre uzadıkça tanısal değeri artar. Erken evresinde (4-10 gün)  IgM (%70) , Geç dönemde (11-24 gün) IgM %92.3 ve IgG % 98.6 oranında pozitif sonuçlar alınmaktadır.

● Sonuç klinik bilgiler, Akciğer CT ve anamnez ile birlikte değerlendirilmelidir.

● Negatif sonuçlar enfeksiyonu veya  aşı etkinliğini dışlamaz. 

● Aşıya ve enfeksiyona immün cevap kişinin immün sistem etkinliğine bağlı olarak değişebilir. Süreç takip edilmelidir.  

● Kesin enfeksiyon tanısı için klinik bulgular, diğer testler ve anamnez değerlendirilmelidir. Pozitif sonuçlar virüs ile karşılaşılmış olduğunu veya aşının istenen reaksiyonu sağladığı yönünde değerlendirilir. Antikor varlığı virüsten % 100 koruma sağlayamayacağından korunma önlemlerine uymaya devam edilmesi önerilir.


Covid-19 igG antikor ve anti-Covid-19 igM antikor Pozitifliği ne anlama Gelir?

● Yapılan testte IgG antikorlarının pozitif saptanması, Covid-19’a maruz kalındığını göstermektedir. Bu antikorun pozitif seviyelere ulaşması genellikle ilk belirtiler başladıktan sonraki 10 gün içerisinde gerçekleşir.

● Covid-19 virüsü vücuda girdikten itibaren, genelde 10-15 günde, buna karşı koruma amaçlı IgM yapısında antikorlar ortaya çıkmaktadır. 15 günden itibaren de IgG yapısında antikorlar ortaya çıkmaktadır.

● Kişinin virüse karşı bağışıklık sistemi ile yanıt vermesinin anlaşılmasının göstergesi IgG antikorunun pozitif yanıt vermesidir. Özellikle hastalığı asemptomatik olarak geçirmiş kişilerin belirlenmesinde bu sonuç daha da önemli bir hâl almaktadır.

● COVID-19 enfeksiyonuna karşı oluşan IgM antikorlarını saptamak için yapılan serolojik test sonucu olarak pozitif elde edilmesi, kişinin yakın zamanda virüs ile karşılaştığını gösterir. Buna karşın yakın zamanda enfekte olan hastalarda virüse cevap olarak henüz antikor gelişmesi için yeterli zaman geçmediği için test sonucu negatif olarak da görülebilir.

● COVID-19 Total Antikor Testi satın alındıktan itibaren 1 kez kullanılabilir.

● Anadolubank ve Back-Up, kampanyayı durdurma ve değişiklik yapma hakkında sahiptir.

● Kampanya bitiş tarihi 31.12.2021’dir.


2021-04-01 - 2021-12-31

Anadolubank logo

Size daha iyi, hızlı ve güvenli bir kullanım sağlamak amacıyla web sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikasını inceleyiniz.