Dijitale Özel Hoş geldin Faizi ile Renkli Hesap açın, kazanmaya hemen başlayın!
Sizin İçin Yatırım Hazine Bonosu / Devlet Tahvili
Hazine Bonosu / Devlet Tahvili Hazine Bonosu / Devlet Tahvili

Hazine Bonosu / Devlet Tahvili

Anadolubank Hazine Bonosu ve Devlet Tahvili ile kazanç sağlamak çok kolay!

Hazine Bonosu ve Devlet Tahvili, devletin fon oluşturmak ve bütçe açıklarını kapatmak amacıyla TL ya da döviz olarak çıkardığı borçlanma senetleridir. Sabit getirili olan bu senetlerden Hazine Bonosu 1 yıldan kısa, Devlet Tahvili ise 1 yıldan uzun vadelidir.
 
Şirketinizi için Hazine Bonosu hesaplama işlemleriniz için Hesaplama Aracımızdan yararlanabilir, Hazine Bonosu faiz oranları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 
 
Devlet Tahvili faiz oranları ile ilgili de sitemizden bilgi alabilirsiniz.

  • Hazine Bonosu ve Devlet Tahvili, devlet tarafından piyasaya çıkarılan, orta ve uzun vadeli borçlanma senetleridir.
  • Devlet garantisi altındadırlar.
  • Sabit kazanç sağlarlar ve likit yapıya sahiptirler.
  • Sürece dair tüm alım satım işlemleri 09:30-16:00 saatleri arasında yapılır.
  • Hazine Bonosu iskonto modeliyle satılırken, belirlenen vade sonunda elde edilecek kazanç da buna göre belirlenir ve sabittir.
  • Devlet Tahvili ise iskontolu ya da kupon ödeme modeline göre şekillenebilir. 
  • Her iki ürünün de ikinci el piyasası bulunur.
  • Orta ve uzun vadeli olan Hazine Bonosu ve Devlet Tahvili ile vade sonu beklenmesine gerek duyulmadan ikinci el piyasasında ilgili ürünleri satışı yapılabilir.
Hazine Bonosu nedir?
Hazine Bonosu, devletin kısa vadeli borçlarına kısa süre içinde fon elde etmesi için satılan senetlerdir. En fazla bir yıl vadeye sahiptir. Hazine bonosu vade 1 yıldan kısa olmak üzere satılan kurum tarafından öngörülen vade sonunda bedelin bono sahibine ödenmesi sonucu bono sahibi faiz geliri elde etmiş olur.
Devlet Tahvili nedir?
Devlet Tahvili, devletin 1 yıldan uzun vadeli borçlanma ihtiyaçlarını karşılamak için çıkarılan borçlanma senetleridir. Türkiye'de Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından çıkarılır. Bu finansal araç uygulamasında devlet belirtilen tarihte faiz getirisiyle beraber ödeme yapmayı garanti eder.
Devlet Tahvili nasıl alınır?
Devlet Tahvilleri’ni doğrudan Merkez Bankası Şubeleri vasıtasıyla (Herhangi bir komisyon ödemeksizin) kendiniz alabileceğiniz gibi banka, aracı kurum gibi bir aracı vasıtasıyla da (Komisyon ödemek suretiyle) alabilirsiniz.

Sürdürmek istediğimiz
çok şey var

Gelecek için de Detaylı Bilgi
Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız

Sorumlu bankacılık anlayışı ile sürdürülebilirliği, Anadolubank vizyonuna, kurumsal tecrübeye ve kurum kültürüne entegre ederek, ekonomik, sosyal ve çevresel konuların eşit önemde olduğunu biliyor; çalışmalarımızda bir arada ele almaya önem veriyoruz.

Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz

Gelecek nesillere daha iyi bir Dünya bırakabilmek amacıyla, gerçekleştirdiğimiz vegerçekleştireceğimiz çalışmalarımıza sürdürülebilirliği dahil ediyoruz.

Anadolubank logo
-- --