Dijitale Özel Hoş geldin Faizi ile Renkli Hesap açın, kazanmaya hemen başlayın!
Hakkımızda Sürdürülebilirlik Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz
Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz

Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz

Çevre ve Toplum

 • Gelecek nesillere yaşanılır bir dünya bırakmak için, atık yönetimi ve azaltımı konusunda da farkındalık çalışmaları yapmaktayız. Dijital dönüşümün etkisi bu konuda bizlere destek olmaktadır.
 • Genel Müdürlük binamız için sıfır atık belgesi almaya hak kazandık. Atıkların kaynağından ayrıştırılması, geri dönüşüme kazandırılması ve atık azaltımı çalışmaları yapmaktayız. Geri kazanılmayan atıkları da insan ve çevre sağlığına zarar vermeyecek şekilde çevre mevzuatına uygun olarak bertaraf ediyoruz.
 • Bireysel ve kurumsal pek çok işlemi dijital ortama taşıyarak da çevresel etkimizi minimize ediyoruz. 
 • Kağıtsızlaşma çalışmaları ile faaliyetlerimizde kağıt kullanımını azalttık ve azaltmaya devam ediyoruz. 
 • Şubelerimiz ve Genel Müdürlük binamızın enerji ve su tüketimini takip altına aldık ve azaltımı konusunda çalışmalar yapıyoruz.
 • 20 milyon TL ve 1 yıl üzeri vadeli işletme kredileri ve tüm yatırım kredileri tekliflerinde Çevresel ve sosyal risk etkisini, Çevresel Sosyal Risk Değerlendirme Aracı ile ölçümlüyoruz.
 • Çevresel ve Sosyal Etkilerin Yönetimi Politikası ile birlikte Yasaklı Faaliyetler Listesi yayımlanmıştır.
 • Değerlendirme sonucunda yatırım projeleri, risk seviyelerine uygun olarak yüksek (Kategori A), orta yüksek (Kategori B+), orta (Kategori B-), düşük (Kategori C) olmak üzere dört kategoride; işletme kredileri yüksek (Kategori A), orta (Kategori B), düşük (Kategori C) olmak üzere üç kategoride sınıflandırılıyor ve takibini SYS prosedür sorumlusu tarafından yapıyoruz.  
 • Çalışanların çevresel ve sosyal konulardaki duyarlılığını geliştirmek amacıyla eğitim faaliyetleri düzenleyerek bu hedef doğrultusunda özel çalışmalar yapılmaktadır.  Yönetişim

  • Sürdürülebilirlik yolculuğumuz, 2021 yılında Sürdürülebilir Bankacılık birimimizi kurarak başladı. 
  • 2022 yılında yönetim kurulu üyemizin başkanlığında Sürdürülebilirlik Komitemizi hayata geçirdik. Sürdürülebilirlik politikamızı ve çevresel sosyal etkilerin yönetilmesi politikamızı oluşturduk. Sürdürülebilirliğin kredilendirme süreçlerine entegrasyonu prosedürlerimizi tamamladık.  
  • Anadolubank, sürdürülebilirlik odağındaki öncelikleri çerçevesinde kurguladığı stratejisi, vizyonu, misyonu, değerleri ve hedefleri ile sürdürülebilir bir geleceğe hazırlanmaktadır. Banka, sürdürülebilirlik odağında öncelikli konularını belirlemek amacıyla 2022 yılında ilk defa “Sürdürülebilirlik Önceliklerinin Belirlenmesi Çalışması” gerçekleştirmiştir. Kurum içinde gerçekleştirilen bu çalışma sonucunda en öncelikli konular, küresel eylem çağrısı olan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ndan (SKA'lar), SKA 4, SKA 5, SKA 8, SKA 9, SKA 10 ve SKA 16 ile ilişkilendirilmiştir.

  Sürdürmek istediğimiz
  çok şey var

  Gelecek için de Detaylı Bilgi
  Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız

  Sorumlu bankacılık anlayışı ile sürdürülebilirliği, Anadolubank vizyonuna, kurumsal tecrübeye ve kurum kültürüne entegre ederek, ekonomik, sosyal ve çevresel konuların eşit önemde olduğunu biliyor; çalışmalarımızda bir arada ele almaya önem veriyoruz.

  Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz

  Gelecek nesillere daha iyi bir Dünya bırakabilmek amacıyla, gerçekleştirdiğimiz vegerçekleştireceğimiz çalışmalarımıza sürdürülebilirliği dahil ediyoruz.

  Anadolubank logo
  -- --