Dijitale Özel Hoş geldin Faizi ile Renkli Hesap açın, kazanmaya hemen başlayın!
Üst Yönetim Üst Yönetim

Üst Yönetim

Merih YURTKURAN Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı
Merih YURTKURAN
Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı

Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra University of Michigan’da Kimya Mühendisliği dalında yüksek lisans yaptı. Kimya sektöründe çeşitli görevlerde bulunduktan sonra bankacılık kariyerine 1978 yılında Garanti Bankası’nda başladı. Ardından çeşitli kamu ve özel sektör bankalarında üst düzey yönetici olarak çalıştı. 1999 yılında Danışman unvanıyla Anadolubank’a katılan Yurtkuran, 2000 yılından bu yana Uluslararası Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Tunç BERGSAN Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı
Tunç BERGSAN
Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı

Eğitimini İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. İş hayatına Netbank’ta Yazılım Mühendisi olarak başladı. Bankacılık yazılımları başta olmak üzere internet bankacılığı, kredi kartları ve ATM yazılımları geliştirme, veritabanı, sistem ve ağ yönetimi, yurt içi ve yurt dışı bankaların müşteri yönetimi ve dış kaynak sağlama konularında çalıştı. Yaz Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü görevinden sonra 2007 yılında Anadolubank’a katılan Bergsan, Bilgi Teknolojileri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Ali Tunç DORÖZ Krediler İzleme ve Takip Genel Müdür Yardımcısı
Ali Tunç DORÖZ
Krediler İzleme ve Takip Genel Müdür Yardımcısı

Eğitimini, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme ve Maliye Bölümü’nde tamamladı. 1982 yılında Osmanlı Bankası AŞ’de Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. Şube ve Genel Müdürlük’te; Krediler Ticari Tahsis Birimleri’nde Müdür olarak görev yaptı. Aralık 1998’de Anadolubank Ailesi’ne Krediler Tahsis Müdürü olarak katılan Doröz, 2012-2016 yılları arasında Krediler Bölümü Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Kasım 2016’dan itibaren Krediler İzleme ve Takip Bölümü’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

İsmail Atakan ÖZGÜNEY Kredi Tahsis Genel Müdür Yardımcısı
İsmail Atakan ÖZGÜNEY
Kredi Tahsis Genel Müdür Yardımcısı

Eğitimini, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Çalışma hayatına 1997 yılında Adalet Bakanlığı’nda başlayan Özgüney, 1999 yılında Etibank Teftiş Kurulu’nda bankacılık kariyerine giriş yaptı. 2002 yılında Anadolubank’a katıldıktan sonra sırasıyla Müfettişlik, Kredi Tahsis, Kurumsal Şube ve Genel Müdürlük Pazarlama depertmanlarında çalıştı. Sonrasında Osmanbey Şube Müdürlüğü, Tahsis, Mali Tahlil/İstihbarat ve Pazarlama Bölüm Başkanlığı görevlerini yürüttü. Kasım 2017 - Ekim 2018 arasında Ticari ve İşletme Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Özgüney, Ekim 2018 tarihinden itibaren Kredi Tahsis Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Zeki Murat URAL Hazine Genel Müdür Yardımcısı
Zeki Murat URAL
Hazine Genel Müdür Yardımcısı

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nden lisans, Sabancı Üniversitesi’nden MBA derecesi aldı. Çalışma yaşamına 1997 yılında Alternatifbank Hazine Bölümü’nde başladı. 2002-2018 yılları arasında Akbank’da sırasıyla Döviz Masası’nda Döviz Dealer, Faiz Masası’nda Eurobond Dealer, Eurobond ve TL Tahvil Müdürü olarak çalıştı. Ardından yine aynı kurumda Trading ve Bilanço Yönetimi Bölüm Başkanı olarak çalışan Ural, Ağustos 2018’den itibaren Anadolubank’ta Hazine’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Levent Burak HAKGÜDEN Ticari ve Kobi Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı
Levent Burak HAKGÜDEN
Ticari ve Kobi Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı

Levent Burak Hakgüden, 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına 1998 yılında Aselsan’da başlayan Hakgüden, bankacılık kariyerine ilk adımını 2000 yılında Dışbank’ta attı. 2002-2017 yılları arasında sırasıyla Citibank, İş Finansal Kiralama, Citibank Finansal Kiralama ve TEB/BNP Paribas Finansal Kiralama’da çeşitli pozisyonlarda görev aldı. 2017-2023 yılları arasında Anadolu Finansal Kiralama Genel Müdürlüğü görevini başarıyla yürüten Hakgüden, Nisan 2024’ten itibaren Anadolubank’ta Ticari ve KOBİ Bankacılığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Remzi Süha DEDE Operasyon Genel Müdür Yardımcısı
Remzi Süha DEDE
Operasyon Genel Müdür Yardımcısı

1984 yılında Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Remzi Süha Dede, 1986 yılında aynı üniversiteden Yönetim Bilimleri alanında yüksek lisans derecesi aldı. Kariyerine 1988 yılında Akbank Teftiş Kurulu’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı, 1994-2015 yılları arasında bankanın Hazine ve Sermaye Piyasaları Operasyon Birimi’nde Müdür Yardımcısı, Müdür ve Bölüm Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2008-2013 yılları arasında Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası’nda (VOB) Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelikleri yapan Dede, 2017-2023 yılları arasında uzmanlık alanlarıyla ilgili bilirkişilik ile Risk Yönetiminde Türev Araçlar ve SPL kapsamındaki Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 sınavları için eğitmenlik yaptı.

Kariyeri boyunca yenilikçi uygulamalar ile çok sayıda projenin uyarlama ve gelişmesine liderlik eden Dede, Türkiye Bankalar Birliği bünyesindeki çeşitli çalışma gruplarında aktif görev alarak mevzuatın gelişimine katkı sağladı. Remzi Süha Dede, Nisan 2024’ten itibaren Anadolubank’ta Operasyon’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Sürdürmek istediğimiz
çok şey var

Gelecek için de Detaylı Bilgi
Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız

Sorumlu bankacılık anlayışı ile sürdürülebilirliği, Anadolubank vizyonuna, kurumsal tecrübeye ve kurum kültürüne entegre ederek, ekonomik, sosyal ve çevresel konuların eşit önemde olduğunu biliyor; çalışmalarımızda bir arada ele almaya önem veriyoruz.

Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz

Gelecek nesillere daha iyi bir Dünya bırakabilmek amacıyla, gerçekleştirdiğimiz vegerçekleştireceğimiz çalışmalarımıza sürdürülebilirliği dahil ediyoruz.

Anadolubank logo
-- --