Dijitale Özel Hoş geldin Faizi ile Renkli Hesap açın, kazanmaya hemen başlayın!
Üst Yönetim Üst Yönetim

Üst Yönetim

Namık ÜLKE
Namık ÜLKE
Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olan Ülke, bankacılığa 1993 yılında Akbank Teftiş Kurulu’nda başladı. 1997-2012 yılları arasında Türk Ekonomi Bankası’nda Müfettişlik, Kredi İzleme, Kredi Tahsis Bölümlerindeki görevlerinden sonra çeşitli şubelerde Şube Müdürlüğü ve Bölge Direktörlüğü yaptı. Sonrasında Odeabank’ta Bölge Direktörü ve ardından Para Finans Faktoring AŞ’de Genel Müdür olarak çalıştı. Mart 2014 tarihinde Anadolubank’a Ticari ve İşletme Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Ülke, Ağustos 2017’den itibaren Genel Müdür olarak görevini sürdürüyor.

Merih YURTKURAN
Merih YURTKURAN
Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı

Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra University of Michigan’da Kimya Mühendisliği dalında yüksek lisans yaptı. Kimya sektöründe çeşitli görevlerde bulunduktan sonra bankacılık kariyerine 1978 yılında Garanti Bankası’nda başladı. Ardından çeşitli kamu ve özel sektör bankalarında üst düzey yönetici olarak çalıştı. 1999 yılında Danışman unvanıyla Anadolubank’a katılan Yurtkuran, 2000 yılından bu yana Uluslararası Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Tunç Bergsan
Tunç BERGSAN
Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı

Eğitimini İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. İş hayatına Netbank’ta Yazılım Mühendisi olarak başladı. Bankacılık yazılımları başta olmak üzere internet bankacılığı, kredi kartları ve ATM yazılımları geliştirme, veritabanı, sistem ve ağ yönetimi, yurt içi ve yurt dışı bankaların müşteri yönetimi ve dış kaynak sağlama konularında çalıştı. Yaz Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü görevinden sonra 2007 yılında Anadolubank’a katılan Bergsan, Bilgi Teknolojileri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Ali Tunç DORÖZ
Ali Tunç DORÖZ
Krediler İzleme ve Takip Genel Müdür Yardımcısı

Eğitimini, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme ve Maliye Bölümü’nde tamamladı. 1982 yılında Osmanlı Bankası AŞ’de Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. Şube ve Genel Müdürlük’te; Krediler Ticari Tahsis Birimleri’nde Müdür olarak görev yaptı. Aralık 1998’de Anadolubank Ailesi’ne Krediler Tahsis Müdürü olarak katılan Doröz, 2012-2016 yılları arasında Krediler Bölümü Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Kasım 2016’dan itibaren Krediler İzleme ve Takip Bölümü’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Tuğrul Kürşad AKPINAR
Tuğrul Kürşad AKPINAR
Operasyon Genel Müdür Yardımcısı

1995 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuş; aynı üniversitede Muhasebe Finansmanı alanında yüksek lisansını tamamlamıştır İş yaşamına 2000 yılında Türk Ticaret Bankası Dış Ticaret biriminde Management Trainee (MT) olarak başlamıştır. 2001-2007 yılları arasında Koçbank’ta Dış Ticaret operasyonlarında görev yapmış; Koçbank–Yapı Kredi birleşmesi ile birlikte, Yapı Kredi’de sırasıyla Özel ve Perakende Müşteriler Operasyonları Bölüm Müdürü, ardından Merkezi Operasyonlar Grup Direktörü olarak 2021 yılı Ağustos ayına kadar görevini sürdürmüştür. Kariyeri boyunca operasyonel süreçlerin etkinlik ve verimlilik bazlı yeniden tasarımı, dijitalleştirilmesi, self servis bankacılığı ve e- devlet uygulamalarının kullanımı konularında uzmanlaşmıştır. Kredi tahsis ve kullandırım süreçlerinin yeniden modellenmesi, Dış Ticaret süreçleri, RPA (Robotik Süreç Otomasyonu), Operasyonda AI (Yapay Zeka) ve Proje Yönetimi konularında önemli başarılara imza atmıştır. 2023 yılında Anadolubank’a katılan Akpınar, Operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

İsmail Atakan ÖZGÜNEY
İsmail Atakan ÖZGÜNEY
Kredi Tahsis Genel Müdür Yardımcısı

Eğitimini, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Çalışma hayatına 1997 yılında Adalet Bakanlığı’nda başlayan Özgüney, 1999 yılında Etibank Teftiş Kurulu’nda bankacılık kariyerine giriş yaptı. 2002 yılında Anadolubank’a katıldıktan sonra sırasıyla Müfettişlik, Kredi Tahsis, Kurumsal Şube ve Genel Müdürlük Pazarlama depertmanlarında çalıştı. Sonrasında Osmanbey Şube Müdürlüğü, Tahsis, Mali Tahlil/İstihbarat ve Pazarlama Bölüm Başkanlığı görevlerini yürüttü. Kasım 2017 - Ekim 2018 arasında Ticari ve İşletme Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Özgüney, Ekim 2018 tarihinden itibaren Kredi Tahsis Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Zeki Murat URAL
Zeki Murat URAL
Hazine Genel Müdür Yardımcısı

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nden lisans, Sabancı Üniversitesi’nden MBA derecesi aldı. Çalışma yaşamına 1997 yılında Alternatifbank Hazine Bölümü’nde başladı. 2002-2018 yılları arasında Akbank’da sırasıyla Döviz Masası’nda Döviz Dealer, Faiz Masası’nda Eurobond Dealer, Eurobond ve TL Tahvil Müdürü olarak çalıştı. Ardından yine aynı kurumda Trading ve Bilanço Yönetimi Bölüm Başkanı olarak çalışan Ural, Ağustos 2018’den itibaren Anadolubank’ta Hazine’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Zafer CAN
Zafer CAN
KOBİ İşletme ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nden 1996 yılında mezun olduktan sonra Pamukbank T.A.S. Teftiş Kurulu’nda Müfettiş olarak çalışma hayatına başladı. 2004 yılında Halkbank AŞ Gayrettepe Kurumsal Şube’de Kurumsal Pazarlama Yöneticisi olarak çalıştı. 2006-2016 yılları arasında Türk Ekonomi Bankası’nda Şube Müdürü, KOBİ Bankacılığı Pazarlama Müdürü ve KOBİ Strateji Müdürü görevlerinde bulundu. 2016 yılında Anadolubank’a katılan Can, Strateji & Rekabet Analizi ve İş Geliştirme Departmanı Bölüm Başkanı görevinde bulundu. Ocak 2019’da Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olan Can, Ağustos 2020’den itibaren görevini KOBİ, İşletme ve Tarım Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak sürdürüyor.

Ahmet YİĞİT
Ahmet YİĞİT
Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı

1995 yılında Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. İş yaşamına aynı yıl Esbank’ta başladı. 1998-2001 yıllarında Tekstilbank’ta Kurumsal Pazarlama Yöneticiliği, 2001-2012 yıllarında Türk Ekonomi Bankası’nda Ticari Portföy Yöneticiliği ve çeşitli şubelerde Şube Müdürlüğü sonrası 2012-2017 arasında Odeabank’ta Ticari Merkez Grup Müdürü olarak çalıştı. 2017 yılında Anadolubank Ailesi'ne katılan Yiğit, 2020 yılına kadar Ticari Bankacılık Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. Ağustos 2020’den itibaren Kurumsal ve Ticari Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Sürdürmek istediğimiz
çok şey var

Gelecek için de Detaylı Bilgi
Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız

Sorumlu bankacılık anlayışı ile sürdürülebilirliği, Anadolubank vizyonuna, kurumsal tecrübeye ve kurum kültürüne entegre ederek, ekonomik, sosyal ve çevresel konuların eşit önemde olduğunu biliyor; çalışmalarımızda bir arada ele almaya önem veriyoruz.

Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz

Gelecek nesillere daha iyi bir Dünya bırakabilmek amacıyla, gerçekleştirdiğimiz vegerçekleştireceğimiz çalışmalarımıza sürdürülebilirliği dahil ediyoruz.

Anadolubank logo
-- --