Dijitale Özel Hoş geldin Faizi ile Renkli Hesap açın, kazanmaya hemen başlayın!
Eurobond Eurobond

Eurobond

Şirketini uzun vadede büyütmek isteyenler için Anadolubank Eurobond!

Uzun vadeli bir yatırım aracı olan Eurobond, kurum/şirket veya devlet tarafından yabancı para cinsinden yurt dışına ihraç edilen kupon ödemeli tahvillerdir.

Eurobond, yabancı para cinsinden uzun vadeli yatırım düşünen şirketler için uygundur. YP ve TL mevduat faizlerinin düştüğü bir ortamda yüksek getirili bir yabancı para yatırım aracıdır. İkinci piyasada standart “İşlem tarihi + 3 iş günü” valörlüdür.

Genellikle uzun vadeli olarak ihraç edilmesine rağmen Eurobond, vade sonu beklenmeden nakde çevrilebilir; nakde çevrileceği tarihteki piyasa koşulları geçerlidir. Faizlerin düştüğü bir piyasada, Eurobond ile beklenenden fazla getiri elde edilebilirken, tam tersi bir durum da söz konusu olabilir.
 
Şirketiniz için Eurobond hesaplama konusunda Hesaplama Aracımızı kullanarak, vade sonunda elde edebileceğiniz Eurobond faiz oranı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda şirketiniz için yapmak istediğiniz yatırımın süresine bağlı olarak piyasadaki Eurobond fiyatları ile ilgili bilgi sahip olabilirsiniz. 

Eurobond ile ne yapabilirim?
  • Eurobond işlemlerinin standart valörü, işlem tarihi + 3 iş günüdür. 
  • Kupon faizleri genellikle sabit olarak belirlense de piyasada oranlarında farklılık olan kupon faiz getirili Eurobondlar da bulunur.
  • Eurobondlar, uzun vadeli yatırım araçları olmasına karşın istenildiği durumda vade sonu beklenmeden de nakde çevrileceği tarihin piyas koşulları üzerinden nakde çevrilebilir.
  • Hamiline yazılı olarak ihraç edilen Eurobond, fiziksel bir yapıya sahip olmadığı için elden teslim edilemez.
  • Eurobond ödemeleri sırasında stopaj kesintisi yapılmaz. Buna karşın elde edilen gelirin beyan edilmesi zorunludur. 
  • Anadolubank’ta vadesiz hesaba ship olan herkes Eurobond ile işlem yapabilir. 
  • Eurobondlar’da alış ve satış alt limiti 1.000 USD olarak belirlenmiştir.

Sürdürmek istediğimiz
çok şey var

Gelecek için de Detaylı Bilgi
Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız

Sorumlu bankacılık anlayışı ile sürdürülebilirliği, Anadolubank vizyonuna, kurumsal tecrübeye ve kurum kültürüne entegre ederek, ekonomik, sosyal ve çevresel konuların eşit önemde olduğunu biliyor; çalışmalarımızda bir arada ele almaya önem veriyoruz.

Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz

Gelecek nesillere daha iyi bir Dünya bırakabilmek amacıyla, gerçekleştirdiğimiz vegerçekleştireceğimiz çalışmalarımıza sürdürülebilirliği dahil ediyoruz.

Anadolubank logo
-- --