Dijitale Özel Hoş geldin Faizi ile Renkli Hesap açın, kazanmaya hemen başlayın!

HABAŞ

Hamdi Başaran tarafından “Hamdi Başaran Topkapı Oksijen Fabrikası” adı ile 1956’da temelleri atılan HABAŞ Topluluğu, bugün üretimden satış cirosu ve yüksek orandaki ihracatı ile ülkemizin önde gelen kuruluşları arasında yer almaktadır.

İlk yola çıktığı sınai gaz üretiminde birçok ilklere imza atan HABAŞ, temel olarak sınai ve tıbbi gazlar, çelik, elektrik enerjisi, ağır makina, tüp ve kriyojenik tank üretimleri yanında sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG), sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) ve sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) dağıtımı yapan, liman ve deniz taşımacılığı hizmetleri sunan bir sanayi kuruluşları topluluğudur.

HABAŞ, bugün ülkemizin en büyük sınai ve tıbbi gaz üreticisi, sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) ve sıkıştırılmış doğalgaz (CNG) dağıtıcısıdır. 

Deniz terminalleri, depolama ve dolum tesisleri, geniş bayi ağı ile HABAŞ, LPG sektörünün önde gelen kuruluşları arasındadır.

HABAŞ, çelik üretiminde ülkemizin önde gelen kuruluşları arasındadır. Beş kıtaya ihracat yapan HABAŞ, yıllık 4.5 milyon ton olan çelik üretim kapasitesini arttırmak ve ürün yelpazesini çeşitlendirmek için yeni yatırımlara devam etmektedir.

HABAŞ, elektrik enerjisi üreten özel sektör firmaları arasında üst basamaklardadır. 870 MW olan üretim gücünün yeni santral yatırımları ile daha da artırılması hedeflenmiştir.

HABAŞ; depolama tankları, gazlaştırıcılar, buhar kazanları, eşanjörler, basınçlı gaz tüpleri, spiral boru, hafif ve ağır makina imalatları ile anahtar teslimi proses tesislerinin dizayn, detay mühendislik, imalat, montaj ve devreye almalarını gerçekleştirmektedir.

HABAŞ Topluluğu tarafından 1997 yılında Özelleştirme İdaresi’nden satın alınan Anadolubank, üç şube ile başlayan bankacılık hizmetlerini bugün 96 şube ile ifa etmektedir.

Müşterilerine; ‘Hizmet, Kalite, Güven’ sunmayı ilke edinmiş olan HABAŞ Topluluğu Kuruluşları yüzde 100 yerli sermayelidir.

Sürdürmek istediğimiz
çok şey var

Gelecek için de Detaylı Bilgi
Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız

Sorumlu bankacılık anlayışı ile sürdürülebilirliği, Anadolubank vizyonuna, kurumsal tecrübeye ve kurum kültürüne entegre ederek, ekonomik, sosyal ve çevresel konuların eşit önemde olduğunu biliyor; çalışmalarımızda bir arada ele almaya önem veriyoruz.

Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz

Gelecek nesillere daha iyi bir Dünya bırakabilmek amacıyla, gerçekleştirdiğimiz vegerçekleştireceğimiz çalışmalarımıza sürdürülebilirliği dahil ediyoruz.

Anadolubank logo
-- --