Sizin İçin Sigorta & Bireysel Emeklilik BES (Bireysel Emeklilik Sigortası)
BES (Bireysel Emeklilik Sigortası) BES (Bireysel Emeklilik Sigortası)

BES (Bireysel Emeklilik Sigortası)

Bireysel Emeklilik Sistemi nedir?

Bireysel Emeklilik Sistemi, kamu sosyal güvenlik sistemini tamamlayan, düzenli tasarruf ederek çalışma dönemindeki hayat standardınızı emeklilik döneminde de sürdürebilmenizi sağlamaya yardımcı olan bir tasarruf ve yatırım sistemidir.

  • Fiil ehliyetine sahip olan, 15 yaş üzerindeki herkes Bireysel Emeklilik Sistemi’ne katılabilir.
  • Sistemde en az 10 yıl süreyle kalıp, 56 yaşını tamamlayarak emekliliğe hak kazanabilirsiniz. Emekliliğe hak kazandığınızda, birikiminizin tamamını ya da bir kısmını toplu olarak alabilir ya da düzenli gelir olarak ödenmesini talep edebilirsiniz.
  • Üstelik bireysel emeklilik hesabınıza ödediğiniz katkı paylarının yüzde 25’ine karşılık gelen tutarda Devlet Katkısından faydalanırsınız. Örneğin, bireysel emeklilik hesabınıza her ay 200 TL yatırdığınızda, Devlet de sizin için 50 TL yatıracaktır; böylece emekliliğiniz için her ay toplam 250 TL’niz yatırıma yönlendirilecektir.*

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne katılmak için en yakın Anadolubank şubesine başvurabilirsiniz.
Anadolubank A.Ş., Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. ve NN Hayat ve Emeklilik A.Ş acentesidir.

* Bir takvim yılı içerisinde ilgili yılın yıllık toplam brüt asgari ücret tutarının yüzde 30’una kadar devlet katkısı elde etmeniz mümkündür.

Anadolubank logo

Size daha iyi, hızlı ve güvenli bir kullanım sağlamak amacıyla web sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikasını inceleyiniz.

Yeni reklam filmimiz yayında!