Dijitale Özel Hoş geldin Faizi ile Renkli Hesap açın, kazanmaya hemen başlayın!

Renkli Hesap

Görüntülü görüşmeyle Renkli Hesap açın, her gün kazanın.

Görüntülü görüşme ile Renkli Hesap açın, avantajlı faiz oranından faydalanın. Renkli Hesap ile vade bekleme derdi olmadan dilediğiniz zaman paranızı yatırıp çekebilir; avantajlı hoş geldin faiz oranı ile birikimlerinizi günlük değerlendirebilirsiniz.

Renkli Hesap’ın %57 avantajlı faiz oranı yalnızca görüntülü görüşme ile Anadolubanklı olan müşterilerimiz için geçerlidir.

Görüntülü görüşme için NFC özellikli telefonunuz veya çipli T.C. kimlik kartınız yoksa üzülmeyin. Online başvuru formunu doldurarak Renkli Hesap açabilir, dijitale özel %56 hoş geldin faiz oranından ve diğer Renkli Hesap avantajlarından faydalanabilirsiniz. Renkli Hesap başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

Vade ( Gün )
Toplam Faiz Oranı
Anapara
Stopaj Tutarı
Vade Sonu Net Faiz
Vade Sonu Net Tutar
Renkli Hesabınızda toplam bakiyenize göre değişen "Vadesiz Alt Limit Tutarı" bulunur ve bu tutar için faiz hesaplaması yapılmaz.
Vadesiz Alt Limit Tutarı, Renkli Hesap'taki toplam bakiyenizden çıkarıldıktan sonra hesapta kalan tutar, Vadeli Mevduat Hesabı'nda değerlendirilir.
Vadesiz Alt Limit Tutar aralıkları ve Renkli Hesap ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız.
  • Birikimleriniz hoş geldin dönemine özel faiz oranları ile 90 gün boyunca değerlenir. 91’inci günden itibaren hesap bakiyenize göre değişen, özel faiz oranları ile her gün değerlenmeye devam eder.
  • Renkli Hesap’ta faiz işlemesi için hesapta minimum, vadeli ve vadesiz alt tutarının toplamı kadar bakiye bulunmalıdır.
  • Renkli Hesap’tan gerçek kişiler faydalanabilirler.
  • Özel faiz oranımız, yalnızca Anadolubank Mobil indirip Görüntülü Görüşme ile Anadolubanklı olan müşterilerimiz için geçerlidir.
  • Başvurularınızı takip etmek için tıklayınız.
Renkli Hesap nedir?

Renkli Hesap; avantajlı gecelik faiz oranlarıyla birikim yapan, birikim yaparken paranızı dilediğiniz gibi kullanma imkânı veren bir mevduat hesabıdır. Renkli Hesap ile dilediğiniz zaman para yatırma ve çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda hesapta kalan bakiyeniz, özel faiz oranları ile gecelik olarak değerlenmeye devam eder.

Renkli Hesap’la vade tarihini beklemenize gerek kalmadan birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Dijitale özel Hoş Geldin Faiz oranı ile mevduat hesabınızdaki birikimlerinizi, yüksek faiz oranlarıyla değerlendirebilirsiniz. Mevduatlarınız, Hoş geldin Faiz süresi sonrasında da avantajlı faiz oranları ile değerlenmeye devam eder.

Param Renkli Hesap'ta değerlenirken dilediğim kadar nakit çekebilir miyim?
  • Renkli Hesap’taki mevduatınıza, vadesi bozulmadan para ekleyebilir ya da ihtiyacınız kadarını dilediğiniz zaman çekebilirsiniz. 
  • Renkli Hesap’ı kullanmaya devam ettiğiniz süre boyunca yüksek faiz oranları ile kazanmaya devam edersiniz.
  • Renkli Hesap’ta paranız, gecelik faiz oranlarıyla değerlenmeye devam eder ve hesabınıza her gün faiz işler. Tatil günlerinde kazanılan faiz oranı takip eden ilk iş günü hesabınıza aktarılır.
 Renkli Hesap’ta Değişken Faiz nedir?  

Birikimleriniz Hoş Geldin Faizi süreniz dolana kadar ‘Değişken Faiz’ ile hesap bakiyesine ve Bankanın belirlemiş olduğu güncel faiz oranına göre değişiklik göstermektedir.

Renkli Hesap ne kadar kazandırıyor?

Renkli Hesap ile vade sonunda ne kadar getiri elde edeceğinizi sayfamızda bulunan hesaplama aracından öğrenebilirsiniz.

Renkli Hesap açılışı nasıl yapılabilir?

Renkli Hesap açılışını Görüntülü Görüşme / İnternet Şube / Anadolubank Mobil ve Anadolubank Şubeleri üzerinden yapabilirsiniz.

Renkli Hesap’tan kimler faydalanabilir?

Renkli Hesap ürünümüzden tüm bireysel müşterilerimiz faydalanabilirler.

Renkli Hesap hangi para birimlerinde açılabilir?

Renkli Hesabınızı TL (Türk Lirası), USD (Dolar), EUR (Euro), GBP (Sterlin), Altın (XAU) ve CHF (İsviçre Frangı) XAG (Gümüş)  döviz cinslerinden açabilirsiniz; ancak aynı para biriminde sadece bir adet Renkli Hesap açılabilir. Ortak hesaptan Renkli Hesap açılması durumunda, ana hesap sahibinin ayrıca başka bir hesaptan aynı döviz cinsinde açık olan bir Renkli Hesap'ı varsa, yeni bir Renkli Hesap açamaz. Farklı zamanlarda Renkli Hesap açılsa dahi Hoş Geldin Faizi tekrar uygulanmaz. Farklı cinsteki döviz birikimlerinize ilk kez Renkli Hesap tanımlanması durumunda her döviz cinsi için ayrı Hoş geldin faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. 

Altın (XAU) hesabı ve Gümüş (XAG) işlemleri gram bazında döviz alım satımı şeklinde işlem görmektedir ve 1 (bir) gram (1 XAU) ve 1 (XAG) katları şeklinde gerçekleştirilir. Alım ve satıma konu olan altının saflık değeri 995/1000’dir ve 1 gram altın 1 XAU değerine eşittir. Alım ve satıma konu olan gümüş saflık değeri 999/1000’dir ve 1 gram gümüş 1 gram XAG değerine eşittir. Faiz tahakkuku gram olarak yapılır ve stopaj oranı %15’tir. Altın alım-satım işlemleri kaydi olarak yapılmakta olup, fiziki işlem yapılmamaktadır.

Renkli Hesap, Tasarruf Mevduatı Sigortası kapsamında mıdır?

22.12.2022 tarih ve 32051 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan TMSF tarafından "Sigortaya Tabi Mevduat ve Katılım Fonları ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunca Tahsil Olunacak Primlere Dair Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde; Türkiye'de faaliyet gösteren bir kredi kuruluşunun yurt içi şubelerinde gerçek kişiler adına açılmış olan ve münhasıran çek keşide edilmesi dışında ticari işlemlere konu olmayan Türk Lirası, döviz ve kıymetli maden cinsinden tasarruf mevduatı hesaplarının anaparaları ile bu hesaplara ilişkin faiz reeskontları toplamının, her bir gerçek kişi için sigorta kapsamında olan kısmı 650 bin Türk Lirası'dır.

Hoş Geldin Faizi nedir?

Bu oran, Hoş Geldin süresi boyunca Değişken Faiz ile kesintisiz devam eder.

Devam Faiz Oranı Nedir?

Hoş geldin süresi sonunda faiz sekmesinde yer verilen tabloda ilan edilen limitlere göre birikimleriniz bankamızda bulundurduğunuz mevduat tutarınıza göre faiz kazanmaya devam edecektir.

Faiz elde etmek için herhangi bir bakiye limiti var mı?

Hesabınızın faiz getirisi kazanabilmesi için bakiyenizin belirlenen alt limitin üzerinde olması gerekmektedir. Bankamız tarafından belirlenen vadesiz mevduat alt limit tutarları faiz sekmesinde yer verilen tabloda detaylandırılırken, TL Renkli Hesaplar’da 1.000 TL'den, USD (Dolar), EUR (Euro), GBP (Sterlin) ve CHF (İsviçre Frangı) Renkli Hesaplar için minimum vadesiz alt limit tutarı 1.000 USD (Dolar), EUR (Euro), GBP (Sterlin), ve CHF (İsviçre Frangı)'ndan, Altın Renkli Hesaplar’da minimum 10 gram, Gümüş Renkli Hesaplarda minimum 1.000 gramdan başlamaktadır. Vadeli mevduat limitleri; TL Renkli Hesaplar’da minimum 2.500 TL, maksimum 5.000.000 TL'dir. USD(Dolar), EUR (Euro) ve GBP (Sterlin) Renkli Hesaplar’da 4.000 USD(Dolar), EUR, GBP (Sterlin), maksimum 100.000 USD (Dolar), EUR (Euro), GBP'dir. CHF (İsviçre Frangı) Renkli Hesaplarda Minimum 4.000 CHF (İsviçre Frangı), maximum 100.000 CHF (İsviçre Frangı)’dır. Altın Renkli Hesaplar’da minimum 370 gram, maksimum 1.000 gramdır.  Gümüş Renkli Hesaplarda minimum 1.000 gram, maksimum 100.000 gramdır.

Birikimlerinize faiz işlemesi için  TL birikimleriniz için minimum 3.500 TL, USD,EUR,GBP birikimleriniz için minimum 2.000 USD (Dolar) ,EUR (Euro), GBP (Sterlin), CHF (İsviçre Frangı) birikimleriniz için 5.000 CHF (İsviçre Frangı), Altın birikimleriniz için 380 gram Altın mevduatınızın  bulunması gerekmektedir.

Hoş Geldin Faiz süresi bitiminden sonra ne olacak?

Renkli Hesap açılışınız ile birlikte Yüksek Hoş Geldin Faizi sunulmaktadır. Hoş Geldin süresinin sona ermesinden sonra faiz sekmesinde yer verilen tutar aralıklarına göre değişen Devam Faiz Oranı uygulanacak ve ilgili faiz oranı hesapta bulunan bakiye doğrultusunda günlük olarak bankamızın takdirine göre değişkenlik gösterecektir.

Çalışma günlerinde saat 18:00’den önce hesaba yatırılan tutarlar o günün valörlü, saat 18:00’den sonra yatırılan tutarlar ise ertesi gün valörlü olacaktır.

Renkli Hesap ile neler yapabilirim?

Renkli Hesap ile para çekme ve para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilir, tüm gün boyunca hesabınıza ulaşabilir, EFT (EFT işlem saatleri içerisinde), virman, FAST ya da havale ve ATM’den para çekimi gibi birçok bankacılık işlemini gerçekleştirebilirsiniz. USD (Dolar), EUR (Euro), GBP (Sterlin) ve CHF (İsviçre Frangı) cinsi nakit çekimleri yalnızca Anadolubank Şubeleri’nden yapılmaktadır. Altın ve Gümüş (gram) transferi sadece Anadolubank’taki farklı hesaplara havale olarak yapılabilir; ancak gerek başka banka ve kurumlardan gerekse Anadolubank’tan diğer banka ve kurumlara fiziki ve kaydi altın / gümüş transferi yapılamamaktadır.

Renkli Hesap’tan nasıl para çekip yatırabilirim?

Tüm Anadolubank ATM’lerinden para çekebilirsiniz, para yatırabilirsiniz.Anadolubank Mobil ya da İnternet Şube’den para transferi yoluyla hesabına para aktarabilir ya da diğer bir bankadaki hesabınıza EFT yapabilirsiniz. Ayrıca, anlaşmalı olduğumuz QNB Finansbank ATM’lerinden 5 defaya kadar yapacağınız nakit çekme işlemlerinizi ücretsiz; 5 işlemden sonraki işlemlerinizi %50 indirimli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın Anadolubank veya QNB Finansbank ATM’sine ulaşmak için tıklayın.

EFT/ Havale ücretleriniz nedir? Günlük ne kadar EFT/Havale yapabilirim?

Dijital müşterilerimize, EFT ve havale ücreti için herhangi bir muafiyet uygulanmıyor. Güncel ürün/hizmet ücretlerimize ve EFT/Havale limitlerine web sitemizden ulaşabilirsiniz. 

Renkli Hesap faiz oranları bakiye aralıklarına göre değişiklik göstermektedir. Bakiye aralıklarına göre faiz oranlarına aşağıdaki tabloda yer verilmiştir. Ayrıca aşağıda belirtilen faiz oranları stopaj öncesi yıllık brüt faiz oranları olup, Anadolubank A.Ş.‘nin piyasa koşullarına göre değiştirme hakkı saklıdır. Faiz getiri hesaplamasında bir yıldaki gün sayısı; artık olmayan yıllarda 365, artık yıllarda 366 olarak esas alınmıştır.

TL RENKLİ HESAP
Renkli Hesap
Vadeli Tutar Aralığı
Vadesiz Alt Limit
Tutarı
Şube Hoş Geldin
Faiz Oranı
Dijital Hoş Geldin
Faiz Oranı
Görüntülü Görüşme
Faiz Oranı
Devam
Faiz Oranı
1.000 - 49.999 TL 2.500 TL %55.00 %56.00 %57.00 %39.00
50.000 - 99.999 TL 5.000 TL %55.00 %56.00 %57.00 %40.00
100.000 - 249.999 TL 12.500 TL %55.00 %56.00 %57.00 %41.00
250.000 - 499.999 TL 25.000 TL %55.00 %56.00 %57.00 %42.00
500.000 - 999.999 TL 50.000 TL %54.00 %55.00 %57.00 %43.00
1.000.000 - 2.000.000 TL 90.000 TL %54.00 %55.00 %57.00 %44.00
2.000.000 – 2.999.999 TL 200.000 TL %54.00 %55.00 %57.00 %45.00
3.000.000 - 3.999.999 TL 300.000 TL %54.00 %55.00 %57.00 %45.00
4.000.000 - 5.000.000 TL 400.000 TL %54.00 %55.00 %57.00 %45.00ALTIN RENKLİ HESAP
Renkli Hesap
Vadeli Tutar Aralığı
Vadesiz Alt Limit
Tutarı
Şube Hoş Geldin
Faiz Oranı
Dijital Hoş Geldin
Faiz Oranı
Devam
Faiz Oranı
370 - 1.000 XAU 10 XAU % 0,50 % 0,60 % 0,50USD RENKLİ HESAP
Renkli Hesap
Vadeli Tutar Aralığı*
Vadesiz Alt Limit
Tutarı
Şube Hoş Geldin
Faiz Oranı
Dijital Hoş Geldin
Faiz Oranı
Devam
Faiz Oranı
4.000 - 49.999 USD 1.000 USD % 0,40 % 0,50 % 0,10
50.000 - 100.000 USD 2.000 USD % 0,40 % 0,50 % 0,10EUR RENKLİ HESAP
Renkli Hesap
Vadeli Tutar Aralığı*
Vadesiz Alt Limit
Tutarı
Şube Hoş Geldin
Faiz Oranı
Dijital Hoş Geldin
Faiz Oranı
Devam
Faiz Oranı
4.000 - 49.999 EUR 1.000 EUR % 0,40 % 0,50 % 0,10
50.000 - 100.000 EUR 2.000 EUR % 0,40 % 0,50 % 0,10GBP RENKLİ HESAP
Renkli
Hesap Vadeli Tutar Aralığı*
Vadesiz Alt Limit
Tutarı
Şube Hoş Geldin
Faiz Oranı
Dijital Hoş Geldin
Faiz Oranı
Devam
Faiz Oranı
4.000 - 49.999 GBP 1.000 GBP % 0,10 % 0,10 % 0,05
50.000 - 100.000 GBP 2.000 GBP % 0,10 % 0,10 % 0,05CHF RENKLİ HESAP
Renkli Hesap
Vadeli Tutar Aralığı*
Vadesiz Alt Limit
Tutarı
Şube Hoş Geldin
Faiz Oranı
Dijital Hoş Geldin
Faiz Oranı
Devam
Faiz Oranı
4.000 - 49.999 CHF 1.000 CHF % 0,10 % 0,10 % 0,05
50.000 - 100.000 CHF 2.000 CHF % 0,10 % 0,10 % 0,05GÜMÜŞ RENKLİ HESAP
Renkli Hesap
Vadeli Tutar Aralığı*
Vadesiz Alt Limit
Tutarı
Şube Hoş Geldin
Faiz Oranı
Dijital Hoş Geldin
Faiz Oranı
Devam
Faiz Oranı
1.000 - 49.999 XAG 1.000 XAG % 0,20 % 0,20 % 0,20
50.000 - 100.000 XAG 2.000 XAG % 0,20 % 0,20 % 0,20

Sürdürmek istediğimiz
çok şey var

Gelecek için de Detaylı Bilgi
Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız

Sorumlu bankacılık anlayışı ile sürdürülebilirliği, Anadolubank vizyonuna, kurumsal tecrübeye ve kurum kültürüne entegre ederek, ekonomik, sosyal ve çevresel konuların eşit önemde olduğunu biliyor; çalışmalarımızda bir arada ele almaya önem veriyoruz.

Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz

Gelecek nesillere daha iyi bir Dünya bırakabilmek amacıyla, gerçekleştirdiğimiz vegerçekleştireceğimiz çalışmalarımıza sürdürülebilirliği dahil ediyoruz.

Anadolubank logo
-- --