Dijitale Özel Hoş geldin Faizi ile Renkli Hesap açın, kazanmaya hemen başlayın!
Gümüş Hesap Gümüş Hesap

Gümüş Hesap

Birikimlerinizi Anadolubank Gümüş Hesap ile değerlendirin!

Anadolubank Gümüş Hesap, mevduatlarınızı kıymetli madenlerle değerlendirmek istediğinizde açabileceğiniz, istediğiniz zaman da gümüş alım ve satımı yapabileceğiniz bir vadesiz hesap türüdür. Anadolubank’ta açacağınız Gümüş Hesap ile istediğiniz zaman gümüş alım ve satımı yapabilirsiniz.

Gümüş Hesap Nasıl Açılır? 

Anadolubank’ta Gümüş Hesap açmak çok kolay. Gümüş Hesabınızı Anadolubank Mobil / İnternet Şube’den ya da size en yakın Anadolubank şubesini ziyaret ederek açabilirsiniz.

Gümüş Hesap Açmak için hesabımda bakiye olmalı mı?

Hayır. Hesap bakiyesi olmadan da vadesiz Gümüş Hesap açabilirsiniz.

Hesabımdaki gümüşü fiziki olarak bankadan temin edebilir miyim?

Hayır. Gümüş Hesap’ta fiziki granül ya da külçe gümüş olarak alım ve satım yapılmamaktadır. İşlemler kaydi olarak yapılmaktadır.

Hangi döviz cinsinde Gümüş alabilirim?

Gümüş alım işlemlerinizi TL olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Gram gümüş alım ve satımı nasıl yapılır?

Gümüş alış ve satış işlemlerinde, döviz alıp satar gibi 1 gram (1 XAG) ve katları şeklinde işlem yapabilirsiniz.1 gram gümüş (1 XAG)  999/1000 saflıktaki değere eşittir. Minimum işlem tutarı 0.01 gram ve katları şeklindedir. Gümüş alım satım işlemlerinde üst limit kanal bazlı farklılık göstermektedir.

Gümüş Mevduatlarım TMSF sigorta kapsamında mıdır?

22.12.2022 tarihli ve 32051 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan TMSF tarafından "Sigortaya Tabi Mevduat ve Katılım Fonları ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunca Tahsil Olunacak Primlere Dair Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde; Türkiye'de faaliyet gösteren bir kredi kuruluşunun yurtiçi şubelerinde gerçek kişiler adına açılmış olan ve münhasıran çek keşide edilmesi dışında ticari işlemlere konu olmayan Türk Lirası, döviz ve kıymetli maden cinsinden tasarruf mevduatı hesaplarının anaparaları ile bu hesaplara ilişkin faiz reeskontları toplamının, her bir gerçek kişi için sigorta kapsamında olan kısmı 400.000 Türk Lirası'dır.

Gram gümüş fiyat bilgisine nereden ulaşabilirim?

Anadolubank web sitemizden gümüşün gram fiyat bilgisine ulaşmak için tıklayın.

Gümüş ons nedir?

Gümüş ons; uluslararası piyasalarda işlem görmüş gümüş fiyatlarının belirlemede kullanılan bir ölçü birimi ifadesidir. 1 Ons gümüş; 31,10 gramdır. Uluslararası piyasalarda işlem yapan, alım satım işlemlerinde görülen gümüş fiyatı 1 ons ağırlığındaki gümüşün fiyatıdır.

Sürdürmek istediğimiz
çok şey var

Gelecek için de Detaylı Bilgi
Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız

Sorumlu bankacılık anlayışı ile sürdürülebilirliği, Anadolubank vizyonuna, kurumsal tecrübeye ve kurum kültürüne entegre ederek, ekonomik, sosyal ve çevresel konuların eşit önemde olduğunu biliyor; çalışmalarımızda bir arada ele almaya önem veriyoruz.

Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz

Gelecek nesillere daha iyi bir Dünya bırakabilmek amacıyla, gerçekleştirdiğimiz vegerçekleştireceğimiz çalışmalarımıza sürdürülebilirliği dahil ediyoruz.

Anadolubank logo
-- --