Sizin İçin Birikim ve Mevduat Gümüş Hesap
Gümüş Hesap Gümüş Hesap

Gümüş Hesap

Birikimlerinizi Anadolubank Gümüş Hesap ile değerlendirin!

Anadolubank Gümüş Hesap, mevduatlarınızı kıymetli madenlerle değerlendirmek istediğinizde açabileceğiniz, istediğiniz zaman da gümüş alım ve satımı yapabileceğiniz bir vadesiz hesap türüdür. Anadolubank’ta açacağınız Gümüş Hesap ile istediğiniz zaman gümüş alım ve satımı yapabilirsiniz.

Gümüş Hesap Nasıl Açılır? 

Anadolubank’ta Gümüş Hesap açmak çok kolay. Gümüş Hesabınızı Anadolubank Mobil / İnternet Şube’den ya da size en yakın Anadolubank şubesini ziyaret ederek açabilirsiniz.

Gümüş Hesap Açmak için hesabımda bakiye olmalı mı?

Hayır. Hesap bakiyesi olmadan da vadesiz Gümüş Hesap açabilirsiniz.

Hesabımdaki gümüşü fiziki olarak bankadan temin edebilir miyim?

Hayır. Gümüş Hesap’ta fiziki granül ya da külçe gümüş olarak alım ve satım yapılmamaktadır. İşlemler kaydi olarak yapılmaktadır.

Hangi döviz cinsinde Gümüş alabilirim?

Gümüş alım işlemlerinizi TL olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Gram gümüş alım ve satımı nasıl yapılır?

Gümüş alış ve satış işlemlerinde, döviz alıp satar gibi 1 gram (1 XAG) ve katları şeklinde işlem yapabilirsiniz.1 gram gümüş (1 XAG)  999/1000 saflıktaki değere eşittir. Minimum işlem tutarı 0.01 gram ve katları şeklindedir. Gümüş alım satım işlemlerinde üst limit kanal bazlı farklılık göstermektedir.

Gümüş Mevduatlarım TMSF sigorta kapsamında mıdır?

30.12.2021 tarihli ve 31705 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan TMSF tarafından "Sigortaya Tabi Mevduat ve Katılım Fonları ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunca Tahsil Olunacak Primlere Dair Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde; Türkiye'de faaliyet gösteren bir kredi kuruluşunun yurtiçi şubelerinde gerçek kişiler adına açılmış olan ve münhasıran çek keşide edilmesi dışında ticari işlemlere konu olmayan Türk Lirası, döviz ve kıymetli maden cinsinden tasarruf mevduatı hesaplarının anaparaları ile bu hesaplara ilişkin faiz reeskontları toplamının, her bir gerçek kişi için sigorta kapsamında olan kısmı 200.000 Türk Lirası'dır.

Gram gümüş fiyat bilgisine nereden ulaşabilirim?

Anadolubank web sitemizden gümüşün gram fiyat bilgisine ulaşmak için tıklayın.

Gümüş ons nedir?

Gümüş ons; uluslararası piyasalarda işlem görmüş gümüş fiyatlarının belirlemede kullanılan bir ölçü birimi ifadesidir. 1 Ons gümüş; 31,10 gramdır. Uluslararası piyasalarda işlem yapan, alım satım işlemlerinde görülen gümüş fiyatı 1 ons ağırlığındaki gümüşün fiyatıdır.

Anadolubank logo

Size daha iyi, hızlı ve güvenli bir kullanım sağlamak amacıyla web sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikasını inceleyiniz.

Renkli Hesap’ta BirikimlerimGünlük Değerleniyor
Detaylı Bilgi Hemen Başvur