Dijitale Özel Hoş geldin Faizi ile Renkli Hesap açın, kazanmaya hemen başlayın!
Sizin İçin Nakit Yönetimi Fatura Ödemeleri
Fatura Ödemeleri Fatura Ödemeleri

Fatura Ödemeleri

Fatura ödemelerinizi Anadolubank ile kolay ve hızlı bir şekilde yapın!

Telefon&İnternet, Doğalgaz, Elektrik ve Su fatura ödeme işlemlerinizi İnternet Şube, Anadolubank Mobil, Anadolubank Şubeleri ve 0 850 222 55 50 no.lu Anadolubank Çağrı Merkezi araclığıyla rahatça yapabilirsiniz. 

Ayrıca vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile son ödeme tarihini atlamadan fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Anadolubank Mobil ve İnternet Şube üzerinden tüm fatura sorgulama işlemlerinizi de yapabilir; fatura sorgulama işleminden sonra fatura ödemelerinizi rahat, kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda fatura sorgulama işleminin ardından ilgili faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Otomatik Ödeme Talimatı

Dilerseniz, bir talimatla tüm faturalarınızı Otomatik Ödeme’ye bağlatabilir, böylece; kuyruklarda beklemekten, geç gelen ya da ödemeyi unuttuğunuz faturalar için gecikme faizi ödemekten kurtulabilirsiniz.

Otomatik Fatura Ödemesi Nedir?

Hizmetlerinden yararlandığınız ve bankamızla anlaşması olan kurumlar, faturanızı ürettikten sonra, faturanıza ilişkin borç ve son ödeme tarihi bilgilerini bankamıza aktarırlar. Hesabınızda yeterli bakiyenin olması durumunda borcunuz son ödeme günü hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilir. Ödemenize ilişkin bilgiler kurumun bilgi işlem sistemine aktarılır. Eğer Kredili Mevduat Hesabınız varsa, hesabınızda yeterli bakiye olmasa da limitiniz yeterli ise fatura ödeme işlemi gerçekleştirilir.

Eğer şu hususlara dikkat ederseniz fatura ödemeyle ilgili her şeyi sonsuza kadar unutabilirsiniz:

  • Otomatik ödeme talimatı verirken, en son faturanızın aslı ya da fotokopisini de şubenize verin (Internet Şube’den verilen talimatlar için geçerli değildir).
  • Başka bir yerden fatura ödeme yaptıysanız şubenizi uyarın.
  • Başka bankada otomatik ödeme talimatınız varsa öncelikle onları iptal ettirin.
  • Faturanızın son ödeme tarihi yaklaştıysa önce bankamızdan ödeme işlemini daha sonra otomatik ödeme talimat girişini yaptırın.
  • Yalnızca şubelerimizin olduğu bölgelerde ve yalnızca anlaşmalı olduğumuz kurumlara ait fatura ödemeleriniz için otomatik ödeme talimatı alabiliriz.
  • Lütfen otomatik ödeme talimatı verdikten sonra ilk faturanız elinize geçince, son ödeme tarihinden birkaç gün önce şubenizi arayarak borç kaydının bankaya ulaşıp ulaşmadığını öğrenin (Internet Şube kullanıcısı iseniz fatura talimat izleme adımından kendiniz de kontrol edebilirsiniz).
  • ”İhtiyacım Yok” deseniz bile Kredili Mevduat Hesabı açtırın. Kredili Mevduat Hesabı 1 TL eksik yüzünden karşılaşabileceğiniz gecikme cezası, açma kapama formaliteleri ve zaman kaybından sizi koruyacaktır.
  • Fatura ödemeniz, talimatınızın bağlı olduğu hesaptan yapılır. Birden fazla hesabınız varsa lütfen en çok kullandığınız hesabınıza talimatlarınızı bağlatın.
  • Otomatik ödeme talimatı verdiğiniz faturalarınız için son ödeme tarihinde hesabınızda fatura tutarının tamamını karşılayacak bakiye ya da bu bedeli karşılamaya yetecek kadar Kredili Mevduat Hesabı limiti olmalıdır.

* İSKİ'nin uygulaması gereği, son ödeme tarihinde fatura bedelinden daha az bakiye olsa da sistem hesabınızda bulunan miktar kadar ödeme yapılmasını sağlar. Örneğin, fatura borcunuz 1 TL, ama son ödeme tarihinde hesabınızda yalnızca 0.5 TL varsa, borcunuzun 0.5 TL’lik kısmını ödemiş olursunuz.

Doğalgaz
Elektrik
Su
İletişim
Kurum Adı Şubeden Ödeme İnternet Bankacılığı Otomatik Ödeme

Sürdürmek istediğimiz
çok şey var

Gelecek için de Detaylı Bilgi
Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız

Sorumlu bankacılık anlayışı ile sürdürülebilirliği, Anadolubank vizyonuna, kurumsal tecrübeye ve kurum kültürüne entegre ederek, ekonomik, sosyal ve çevresel konuların eşit önemde olduğunu biliyor; çalışmalarımızda bir arada ele almaya önem veriyoruz.

Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz

Gelecek nesillere daha iyi bir Dünya bırakabilmek amacıyla, gerçekleştirdiğimiz vegerçekleştireceğimiz çalışmalarımıza sürdürülebilirliği dahil ediyoruz.

Anadolubank logo
-- --