Dijitale Özel Hoş geldin Faizi ile Renkli Hesap açın, kazanmaya hemen başlayın!
Sizin İçin Yatırım Yatırım Hesabı

Yatırım Hesabı

Anadolubank Mobil ya da İnternet Şube'den yatırım hesabı açın, hisse senedi ve VİOP işlemlerinizi kolayca yapın.

Şubeye gitmeden dilediğiniz yerden Anadolubank Mobil ya da Anadolubank İnternet Şube’den yatırım hesabı açarak hisse senedi ve VİOP (Vadeli işlem ve Opsiyon Piyasası) işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. 

İşlemleri gerçekleştireceğiniz yatırım hesabınız, bir Anadolubank iştiraki olan Anadolu Yatırım nezdinde açılmaktadır. Yatırım hesabınız açıldıktan sonra işlemlerinizi dilerseniz online olarak Anadolu Yatırım’ın online işlem platformu Webborsam üzerinden ya da Anadolu Yatırım Şubelerini telefon ile arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Anadolubank Müşterisiyim. Yatırım Hesabını nasıl açarım?

Anadolubank İnternet Şube’de ya da Anadolubank Mobil'de yer alan Başvurular menüsünde Anadolubank Yatırım Hesap Açılış’a tıklayıp Hisse senedi ve/veya VİOP hesabınızı hemen açabilirsiniz.

Anadolubank Müşterisi değilim. Yatırım Hesabını nasıl açarım?

Anadolubank müşterisi olmak için aşağıda yer alan Hemen Başvur butonuna tıklayıp formu doldurabilir; hesap açılışınız gerçekleştikten sonra Anadolubank İnternet Şube ya da Anadolubank Mobil'e giriş yaparak Başvurular menüsünde yer alan Anadolubank Yatırım Hesap Açılış’a tıklayıp Hisse senedi ve/veya VİOP hesabınızı hemen açabilirsiniz. 

Yatırım hesabını açtım. Hisse senedi ve VİOP işlemlerini nasıl gerçekleştirebilirim?

İşlemlerinize hemen başlamak için hesabınızı açtıktan sonra sırasıyla aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Anadolubank İnternet Şubesi’nde yer alan Yatırım menüsünde Webborsam’a tıklayıp giriş yapabilir ya da uygulama marketlerinden Webborsam uygulamasını indirebilirsiniz.

2. Anadolubank kullanıcı adı ve şifrenizi girin. Webborsam’a hoşgeldiniz.

Webborsam işlem platformu ile;

 • Masaüstünüze herhangi bir ek kurulum gerektirmeden, internet olan her yerden, dilediğiniz tutarda hisse senedi ve VİOP işlemlerinizi yapabilir, portföyünüzü ve piyasaları takip edebilirsiniz.
 • Webborsam ile parite, hisse senedi ve VİOP verilerini izleyebilir, teknik analiz yapabilir, kendinize özel sayfa yaratabilirsiniz. Anadolu Yatırım araştırma raporlarını ve piyasa haberlerini anında izleyebilirsiniz.
 • Hisse ve VİOP emirlerinizi, doğrudan fiyatları izlediğiniz ekran üzerine tıklayarak girebilirsiniz. Böylece fiyat izlediğiniz ekran dışında ayrıca bir ekrana ihtiyacınız kalmaz.
 • Anlık Portföy ve alım satım emirlerinizin durumunu takip edebildiğiniz gibi hesaplarınız arasında havale işlemleri yapabilirsiniz.
 • Anadolubank bünyesindeki tüm hesaplarınızın bakiyelerini görüntüleyebilirsiniz. Anadolu Yatırım ve Anadolubank hesaplarınız arasında transfer yapabilir, VİOP hesabınız için teminat yatırma ve çekme işlemlerini girebilirsiniz.
 • Dilerseniz kendinize özel bir sayfa yaratabilir, kişiselleştirdiğiniz Webborsam üzerinden teknik analiz yapabilir, uzman araştırma kadrosu görüşlerinden yararlanabilirsiniz.
Yatırım Hesabı açmak için en az ne kadar para yatırmalıyım?

Yatırım hesabı açmak için herhangi bir alt limit bulunmamaktadır.

Hisse senedi işlemlerini hangi saatler arasında yapabilirim?

Hisse senedi işlemlerinizi 09.55 - 18.10 saatleri arasında kesintisiz gerçekleştirebilirsiniz.

Hisse senedi alım-satım ve takas işlemleri kapsamında para transferi ne kadar sürede gerçekleşir?

Alım-satım ve takas işlemleri kapsamında para transferi 2 (iki) işgünü içerisinde gerçekleştirilir.

Lot ne demek?

Lot, borsadaki işlem birimini temsil eder. 1 lot = 1 adet hisse senedidir. 

En az kaç TL’lik hisse senedi alabilirim?

Hisse senedi işlemlerinde günlük alt limit ise 1 TL'dir.

VİOP işlemlerinde günlük işlem limitiniz hesabınızın VİOP ekinde bulunan teminat tutarı kadardır.

En fazla kaç TL’lik hisse senedi alabilirim?

Hisse senedi işlemlerinizde günlük işlem limiti, hesabınızın yatırım ekinde bulunan nakit tutarı, likit fon ve varsa kredili işlem limitiniz toplamından oluşmaktadır.

Borsa İstanbul (BIST)'de Piyasalar nelerdir?
 • Ana Pazar 
 • Alt Pazar 
 • Yıldız Pazar  
 • Yakın İzleme Pazarı (YIP) 
 • Yapılandırılmış Ürünler ve Fon Pazarı (YÜFP)
 • Nitelikli Yatırımcı İşlem Pazarı(NYİP)
 • Piyasa Öncesi İşlem Platformu ( POİP)
Hisse senedi hesabı komisyon oranları nedir?

İşlem hacminiz arttıkça azalan komisyon oranıyla, daha çok işlem yapıp daha az komisyon ödeyebilirsiniz. Hisse senedi komisyon oranınız, her ayın 1’inden itibaren gerçekleşen toplam işlem hacminiz üzerinden hesaplanacaktır. Güncel komisyon oranları için tıklayın.

Hisse senedinde açığa satış yapılabilir mi?

Evet. İlgili sözleşmeyi imzalamış iseniz, BIST kuralları çerçevesinde aynı gün içerisinde kapatmak şartı ile belirli hisse senetlerinde açığa satış yapabilirsiniz.

Varant Nedir?

Varant, elinde bulunduran kişiye, dayanak varlığı ya da dayanak göstergeyi önceden belirlenen bir fiyattan, belirli bir tarihte ya da belirli bir tarihe kadar, alma ya da satma hakkı verir, yükümlülük getirmez. Daha özet bir ifade ile varant, menkul kıymetleştirilmiş bir opsiyondur. Varant satın alan yatırımcı dayanak varlığın kendisini değil, o dayanak varlığı alma ya da satma hakkını satın alır. Varantlarda risk ödenen primle sınırlıdır. Varantlar BIST’de ve tıpkı hisse senetleri gibi piyasa yapıcılı sürekli müzayede sistemiyle işlem görmektedirler. Varantlarda takas, vade içinde hisse senetleriyle aynıdır (t+2). Vade sonunda ise ekonomik olarak anlamlı bir değer yaratıyorsa, varantlardan doğan hak takas bitiminden bir iş günü sonra kullanılır.

Hisse senedi ve VİOP’ta Günlük işlem limitleri nedir?

Hisse senedi işlemlerinizde günlük işlem limiti, hesabınızın yatırım ekinde bulunan nakit tutarı, likit fon ve varsa kredili işlem limitiniz toplamından oluşmaktadır. Hisse senedi işlemlerinde günlük alt limit ise 1 TL'dir.

VİOP işlemlerinde ise günlük işlem limitiniz, hesabınızın VİOP ekinde bulunan teminat tutarı kadardır.

VİOP (Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası) Nedir?

VİOP, Borsa İstanbul Piyasaları altında yer alan ve vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerinin işlem gördüğü beş ana piyasadan biridir.

VİOP işlemlerini hangi saatler arasında yapabilirim?

Pay Vadeli İşlem ve Opsiyon Sözleşmeleri işlemlerinizi 09.30-18:10, diğer sözleşme işlemlerinizi 09.30-18.15 saatleri arasında gerçekleştirebilirsiniz

VİOP komisyon oranları nedir?

Webborsam’da VİOP işlemleriniz için komisyon oranı ise sabit 0,0005 olarak belirlenmiştir.

• Hisse Senedi, anonim ortaklıklar tarafından çıkarılan, şirket sermayesine katılımı temsil eden değişken getirili kıymetli evraklardır.

• Kısa, orta ve uzun vadede sabit getirili yatırım araçlarına göre daha yüksek getiri imkânı sunar.

• Yatırımcılar, sahip oldukları hisse senetlerinin temsil ettiği şirketin dağıtılan net karından pay alma (temettü) hakkına sahip olurlar.

• Fiyatının yükselmesi durumunda alım-satım kazancı elde edilebilir, fiyatının düşmesi durumunda ise anaparadan kayıp söz konusu olacağından hisse senedi sabit getirili yatırım araçlarına göre riski daha yüksek bir yatırım aracıdır.

• Hisse senedi, Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) tarafından yatırımcıların adı ve yatırım hesap numarası altında saklanır.

• Yatırım Ortaklıkları ve Borsa Yatırım Fonları (BYF) harici hisse senetlerinin alım-satımından elde edilen gelirlere %0 stopaj oranı uygulanır.

Detaylı bilgi için tıklayın: https://anadoluyatirim.com.tr/

• Vadeli işlem sözleşmeleri, sözleşme taraflarına belirli bir vadede, önceden belirlenen fiyat, miktar ve nitelikteki malı, kıymetli madeni, sermaye piyasası aracını, ekonomik veya finansal göstergeyi veya dövizi alma ya da satma yükümlülüğü veren sözleşmelerdir.

• VİOP, Borsa İstanbul Piyasaları altında yer alan ve vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerinin işlem gördüğü beş ana piyasadan biridir.

• VİOP’ta Pay, Endeks, Döviz (USD/TL, EUR/TL, EUR/USD, Ruble/TL, Çin Yuanı/TL, GBP/USD), Kıymetli Madenler (Ons USD Altın, Gram TL Altın), Emtia, Enerji, Metal ve Faiz Vadeli işlem sözleşmeleri işlem görmektedir.

• VİOP’ta endekslere dayalı vadeli işlem sözleşmeleri, normal seansın ardından 19:00 – 23:00 saatleri arası akşam seansında da işlem görmektedir.

• Türkiye’de BİST Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası ile teminat sistemi, Takasbank’ın yönetimi altındadır. İşlem yapmak isterseniz, işlem öncesinde sözleşme bazında belirlenmiş olan başlangıç teminatlarını VİOP hesabınıza yatırmanız gerekmektedir.

• Kar ve zarar günlük olarak hesaplanır ve gün sonunda hesabınıza yansıtılır. Yansıtılan bu kar/zarar rakamlarına göre teminatınızın bulunması gereken asgari teminatın (başlangıç teminatı) altına düşmesi durumunda teminat tamamlama çağrısı yapılır ve teminat tamamlamak ve/veya pozisyon kapatmak gerekir. Vade sonuna kadar alınıp satılabilirler. Vade sonunda pozisyon kapatılır.

• Hisse senedine dayalı vadeli işlem sözleşmeleri vade sonunda fiziki uzlaşma (dayanak varlık el değiştirir) yöntemi ile bunlar dışındaki vadeli işlem sözleşmeleri vade sonunda nakdi uzlaşma (nakit fark el değiştirir) yöntemi ile sona erer.

• VİOP’ta hisse senedi (pay) ve hisse senedine (paya) dayalı endeksler dışındaki sözleşmelerden elde edilen gelirlere %10 stopaj oranı uygulanır.

• Opsiyon sözleşmesi, iki taraf arasında yapılan ve alıcıya, ödeyeceği belli bir tutar (opsiyon primi) karşılığında, belirli bir vadeye kadar (veya belirli bir vadede), bugünden belirlenen bir fiyat (kullanım fiyatı) üzerinden opsiyona dayanak teşkil eden bir malı, kıymeti veya finansal göstergeyi satın alma veya satma hakkı tanıyan, satıcıya da alıcının bu sözleşmeden doğan hakkını kullanması durumunda sözleşmeye dayanak teşkil eden malı, kıymeti, veya finansal göstergeyi satma veya alma yükümlülüğü getiren sözleşmedir.

• VİOP’ta Pay Senedi, Pay Endeksi ve Dolar/TL Opsiyon sözleşmeleri işlem görmektedir. Vade sonuna kadar alınıp, satılabilirler.

• Pay opsiyon sözleşmelerinin vade sonu uzlaşma yöntemi fiziki teslimat iken, bunlar dışındaki opsiyon sözleşmelerinde vade sonunda nakdi uzlaşma söz konusu olur.

• Sözleşmenin nakdi uzlaşma ile sonuçlandırılması veya ters pozisyon alınmak suretiyle kapatılması (tahsil edilen ve ödenen opsiyon primleri arasındaki fark) durumunda pay ve pay endeksine dayalı opsiyon sözleşmelerinden elde edilen kazançlar için %0 stopaj uygulanmaktadır. İlgili stopajlar nihai vergi olduğundan söz konusu kazançların beyanına gerek bulunmamaktadır. GVK’nın Geçici 67’nci maddenin (1) numaralı fıkrası uyarınca aynı tür menkul kıymet veya diğer sermaye piyasası aracından elde edilen kazanç veya zararlar mahsup edilebilmektedir. Ancak bu kapsamda ortaya çıkan zararlar vergiye tabi diğer kazançlardan indirilemez. Sözleşmeye ait hak kullanılmadan sözleşmenin sonlanması durumunda ödenen opsiyon primi vergiye tabi diğer kazançlardan indirilemez.

Detaylı bilgi için: https://anadoluyatirim.com.tr/

Webborsam, Anadolubank iştiraki Anadolu Yatırım'ın Hisse Senedi, VİOP verilerini, haberleri anlık olarak takip edebileceğiniz ve aynı zamanda Hisse Senedi ve VİOP işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz, dilerseniz hisse senetlerini 10 kademe, VİOP sözleşmelerini 10 kademe derinlikli izleyebileceğiniz internet bazlı bir uygulamasıdır.

Anadolubank İnternet Şube’de ya da Anadolubank Mobil'de yer alan Başvurular menüsünde yer alan Anadolubank Yatırım Hesap Açılış’a tıklayıp Hisse senedi ve/veya VİOP hesabınızı açtıktan sonra yine Anadolubank İnternet Şubesi’nde yer alan Yatırım menüsünde Webborsam’a tıklayarak Webborsam’a giriş yapabilirsiniz.

Webborsam’da hangi işlemleri yapabilirim?

• Kişiye Özel Sayfa Yaratma

• Hesaplar Arası Transfer

• Piyasa Haberleri ve Anadolu Yatırım Yorum ve Haberleri

• Hisseye Özel Haber İzleme

• Ekonomik Takvim

• Alım Satım Emir Girişi

• Emir İzleme

• Açığa Satış

• Zincir Emir

• Toplu Emir

• Teknik Analiz

VİOP'ta;

• Emir Giriş-Anlık Fiyat İzleme

• Teminat ve Anlık Pozisyon Durumunu Takip Etme

• Hesap Ekstresi Görüntüleme

• Teminat Yatırma / Çekme

• Hesap Özeti

Webborsam’da hangi bilgileri görüntüleyebilirim?

• BIST, hisse senedi piyasaları tüm anlık veriler

• VİOP, vadeli işlem ve opsiyon borsası tüm anlık veriler

• BIST hisse senedi piyasası 10 kademe alış satış fiyat bilgisi

• VİOP sözleşmeleri 10 kademe alış satış fiyat bilgisi

• BIST hisse senetleri kademe analizleri ve emir iptalleri

• VİOP Sözleşmeleri kademe analizleri

• Teknik analiz

• Ekonomik takvim

• BIST şirket haberleri

• Foreks Haber Merkezi haberleri

• Anadolu Yatırım tarafından hazırlanan araştırma raporları

• Anadolubank döviz kurları

• Pariteler

• Anlık varlık (portföy)

• BIST Tahvil ve Bono piyasası 15 dakika gecikmeli verisi

Teknik konularda destek ve bilgiyi nasıl alabilirim?

Webborsam için her türlü teknik destek ve sorularınızla ilgili 08502225550 numaralı telefondan 8'i tuşlayarak ya da info@webborsam.com adresinden yardım alabilirsiniz.

Webborsam mobil uygulaması var mı?

Webborsam mobil uygulamasını Google Play ya da App Store’dan indirerek dilediğiniz yerden hisse senedi ve VİOP işlemlerinizi zincir emir tipi dahil olmak üzere girebilir, portföyünüzü takip edebilir, Anadolu Yatırım ve Anadolubank hesaplarınız arasında transfer yapabilir, VİOP hesabınız için teminat yatırma ve çekme işlemlerini girebilir ve daha birçok işlemi Webborsam mobil uygulamasından gerçekleştirebilirsiniz.

• Webborsam iOS uygulamasını indir

• Webborsam Android uygulamasını indir

Detaylı bilgi için: https://www.webborsam.com/

Sürdürmek istediğimiz
çok şey var

Gelecek için de Detaylı Bilgi
Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız

Sorumlu bankacılık anlayışı ile sürdürülebilirliği, Anadolubank vizyonuna, kurumsal tecrübeye ve kurum kültürüne entegre ederek, ekonomik, sosyal ve çevresel konuların eşit önemde olduğunu biliyor; çalışmalarımızda bir arada ele almaya önem veriyoruz.

Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz

Gelecek nesillere daha iyi bir Dünya bırakabilmek amacıyla, gerçekleştirdiğimiz vegerçekleştireceğimiz çalışmalarımıza sürdürülebilirliği dahil ediyoruz.

Anadolubank logo
-- --