Dijitale Özel Hoş geldin Faizi ile Renkli Hesap açın, kazanmaya hemen başlayın!
Sizin İçin Birikim ve Mevduat Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı

Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı

Anadolubank’tan Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı

Anadolubank’ta Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı açarak birikimlerinizi cazip faiz oranı ile değerlendirin, kur değişimlerine karşı birikimlerinizi koruyun.

Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı’nı 3, 6, 9 ya da 12 ay farklı vade seçenekleri ile açabilir, sabit faiz getirisine ek olarak %0 stopaj avantajından yararlanabilirsiniz.

Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı ile avantajlı faiz oranları ile kazanmaya devam ederken, aynı zamanda birikimlerinizi döviz kurundaki değişimlere karşı korumuş olursunuz.

Vade sonunda kur artışı ile mevduatınıza sunulan faiz kazancı karşılaştırılır. Karşılaştırılan iki orandan hangisi daha yüksek ise anaparanız yüksek olan oran üzerinden faiz getirisi elde eder.

  • Hesap açılışında alt ve üst tutar sınırı bulunmamaktadır.
  • Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabınızı Anadolubank şubelerini ziyaret ederek açabilirsiniz.
  • Vade bitiş tarihiniz geldiğinde Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabınızın faizli bakiyesi ile vade başlangıç ve vade bitiş tarihindeki kur farkı karşılaştırılır. Hesaplama sonunda daha yüksek olan tutar hesabınıza aktarılır.
  • Altın ve Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesap açılışında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın saat 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 ve 15:00’te açıkladığı USD/TRY, EUR/TRY ve GBP/TRY döviz alış kurları ve Gram Altın fiyatları baz alınır; vade bitiş tarihinde saat 11:00’de açıkladığı USD/TRY, EUR/TRY ve GBP/TRY döviz alış kurları ve Gram Altın fiyatları baz alınır.
  • Olası kur farkından kaynaklı gerçekleşebilecek olası kazancınız, mevduat faiz getirinizden daha yüksek olursa Kur Korumalı Vadeli Mevduat kur farkı hesabınıza yansıtılır.
  • Mevduat faiz getiri, kur farkından olası kaynaklanabilecek kazancınızdan büyükse mevduat faiz getiriniz Kur Korumalı Vadeli Mevduat hesabınıza yansıtılır.
  • Vade sonunun tatil gününe denk gelmesi halinde, sıradaki ilk iş günü faiz tahakkuk ettirilecektir. Vade sonunda tahakkuk edecek faiz bakiyesi anapara ile beraber vadesiz hesaba aktarılacaktır.
  • Talep etmeniz durumunda yeniden  Altın ve Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesap açılışı yapılır.
Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı
Faiz Oranı
Vadeli Tutar Aralığı 90 gün 181 gün 272 gün 366 gün
500.000 TL ye kadar 10% 10% 10% 10%
500.001 - 1.000.000 TL 10% 10% 10% 10%
1.000.001 TL ve üzeri 10% 10% 10% 10%


Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı
Faiz Oranı
Vadeli Tutar Aralığı 90 gün 181 gün 366 gün
500.000 TL ye kadar 36% 36% 36%
500.001 - 1.000.000 TL 36% 36% 36%
1.000.001 TL ve üzeri 36% 36% 36%


Altından Dönüşümlü Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı
Faiz Oranı
Vadeli Tutar Aralığı 90 gün 181 gün 366 gün
500.000 TL ye kadar 36% 36% 36%
500.001 - 1.000.000 TL 36% 36% 36%
1.000.001 TL ve üzeri 36% 36% 36%
Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı Nedir?

Siz de Anadolubank Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı oluşturarak birikimlerinizi herhangi bir kur dalgalanmasından etkilenmeden değerlendirebilir, kur dalgalanmasından kaynaklanan farkları dert etmeden birikimlerinizi katlayabilirsiniz. Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı ile mevduatınız avantajlı faiz oranları ile kazanmaya devam ederken, aynı zamanda birikimlerinizi döviz kurundaki değişimlere karşı korumuş olursunuz.

Kimler Kur Korumalı Mevduat Hesabı açabilir?

Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı Mevduat Hesabı’nı 31/12/2021 - 31/06/2023 tarih aralığında hesabında USD, EUR, GBP bulunan Yurt içi yerleşik tüzel kişiler kişiler açabilir. \

Altından Dönüşümlü Korumalı Mevduat Hesabı’nı 31/12/2021 tarihi itibariyle hesabında Altın bakiyesi olan ve 31/12/2021 tarihinden sonra külçe veya hurda altın şeklinde bankamıza altın getiren Yurt içi yerleşik tüzel kişiler açabilir.

Kur Korumalı Mevduat Hesabı Avantajları Neler?

Kur Korumalı Mevduat Hesabınızın vadesi sonunda kur artışı ile TL mevduatınıza sunulan faiz oranı kazancı karşılaştırılır. Karşılaştırılan iki orandan hangisi daha yüksek ise faizgetiriniz yüksek olan oran üzerinden hesaplanır. Bu sayede birikimlerinizi herhangi bir değer  kaybı olmadan değerlendirebilirsiniz.

Anadolubank ile Bireysel Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Anadolubank Müşterisi iseniz;

Anadolubank müşterisi iseniz; Anadolubank Mobil’den, İnternet Şube’den ya da size en yakın Anadolubank şubesini ziyaret ederek Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı açabilirsiniz. Anadolubank Mobil’i indirmek için tıklayın. İnternet Şube’yi ziyaret etmek için tıklayın. Parolanızı henüz almadıysanız ya da unuttuysanız yeni bir parola almak için tıklayın.

Anadolubank Müşterisi Değilseniz;

Online başvuru ile Anadolubank müşterisi olmak için linke tıklayın: https://www.anadolubank.com.tr.
Açılan kısa formu kolayca doldurun.
Kurye randevusunu oluşturun.
Kuryenin adresinize getirdiği sözleşmeyi imzalayın.
Anadolubank müşterisi olduğunuza dair SMS veya e-Posta gönderilir. Günlük faiz kazanabileceğiniz, Dijital Renkli Hesabınız otomatik açılır. İnternet Şube ve Anadolubank Mobile giriş yapabileceğiniz şifre ile Anadolubank Mobil’i cep telefonunuza indirip giriş yapın ya da İnternet Şube’ye giriş yapın.
İnternet Şube veya Anadolubank Mobile girdikten sonra «Hesaplar» menüsüne girin ve «Yeni Hesap Açın» butonuna tıklayın. Çıkan seçenekler arasından Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı’nı seçin.
Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabınız ile ilgili formu doldurarak hemen açabilirsiniz.

Kur Korumalı Mevduat Hesabı açılışı için bir alt limit var mıdır?

Kur Korumalı Mevduat Hesabı açmak için alt limit tutarı yoktur.

Kur Korumalı Mevduat Hesabı hangi vadelerde açılabilir?

3, 6 ve 12 aylık vadelerde açılabilir.

Kur Korumalı Mevduat Hesabı’ndan para çektiğimde vade ve faiz bozulur mu?

Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabınız vade süreci boyunca para çekme ve para yatırma işlemi yapılamaz. Kur Korumalı TL Mevduat Hesabınızı vadesinden önce kapatmanız durumunda ise kapattığınız ana kadar olan birikmiş faiz getirisinden yararlanamazsınız.

Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı Özellikleri

Kur Korumalı Mevduat Hesabınızın vadesi sonunda kur artışı ile TL mevduatınıza sunulan faiz oranı kazancı karşılaştırılır. Karşılaştırılan iki orandan hangisi daha yüksek ise faiz getiriniz yüksek olan oran üzerinden hesaplanır. Bu sayede birikimlerinizi herhangi bir değer kaybı olmadan değerlendirebilirsiniz.

Bireysel Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabın Avantajları Nelerdir?

Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı ile avantajlı faiz oranları ile kazanmaya devam ederken, aynı zamanda TL birikimlerinizi döviz kurundaki değişimlere karşı korumuş olursunuz. Vade sonunda kur artışı ile TL mevduatınıza sunulan faiz kazancı karşılaştırılır. Karşılaştırılan iki orandan hangisi daha yüksek ise anaparanız yüksek olan oran üzerinden faiz getirisi elde eder.

Vade sonunda Kur Korumalı Mevduat Hesabı kur farkı desteği ile faiz getirisini hemen alabilir miyim?

Vade sonunda kur farkı desteğinin tamamı hesap sahibine aynı gün ödenir.

Vade Sonundaki Kur Değişimi Nasıl Hesaplanır?

Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesap açılışı ve vade bitiş tarihlerinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın saat 11:00’de açıkladığı USD/TRY, EUR/TRY ve GBP/TRY döviz alış kurları baz alınır. Vade sonunda kur değişiminin faiz oranı üzerinde kalması halinde oluşabilecek fark müşteri hesabına TL olarak yatırılır.

Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı Mevduat Hesabı Açabilir miyim?

Hesabında USD,EUR, GBP bulunan yurt içi yerleşik gerçek kişiler, 3-6-12 ay vadelerde Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı açabilir. Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı Mevduat Hesabı için size en yakın Anadolubank şubesini ziyaret edebilirsiniz. Vade sonunda, hesabınızın faizli bakiyesi ile vade başlangıç ve vade bitiş tarihindeki kur farkı kıyaslanır. Kur farkından kaynaklı gerçekleşebilecek olası kazancınız, mevduat faiz getirinizden daha yüksek olur ise, kur farkı hesabınıza yansıtılır. Yabancı para mevduatı, Türk Lirasına çevrilirken Merkez Bankasınca belirlenen usul ve esaslara göre dövizin Türk Lirasına çevrildiği gün Merkez Bankası tarafından her saat başı ilan edilen dönüşüm kuru dikkate alınacaktır.

Altından Dönüşümlü Korumalı Mevduat Hesabı Açabilir miyim?

Hesabında Altın (XAU) bulunan ya da külçe veya hurda altın şeklinde bankamıza altın getiren yurt içi yerleşik gerçek kişiler, 3-6-12 ay vadelerde Altından Dönüşümlü Korumalı Mevduat Hesabı açabilir. Altından Dönüşümlü Kur Korumalı Mevduat Hesabı için size en yakın Anadolubank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Sürdürmek istediğimiz
çok şey var

Gelecek için de Detaylı Bilgi
Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız

Sorumlu bankacılık anlayışı ile sürdürülebilirliği, Anadolubank vizyonuna, kurumsal tecrübeye ve kurum kültürüne entegre ederek, ekonomik, sosyal ve çevresel konuların eşit önemde olduğunu biliyor; çalışmalarımızda bir arada ele almaya önem veriyoruz.

Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz

Gelecek nesillere daha iyi bir Dünya bırakabilmek amacıyla, gerçekleştirdiğimiz vegerçekleştireceğimiz çalışmalarımıza sürdürülebilirliği dahil ediyoruz.

Anadolubank logo
-- --