Dijitale Özel Hoş geldin Faizi ile Renkli Hesap açın, kazanmaya hemen başlayın!
Anadolu FX Anadolu FX

Anadolu FX

Anadolu Fx ile döviz ve altın gibi kıymetli maden işlemlerinizi en kolay ve en hızlı yoldan yapabilirsiniz. Canlı kurları anlık takip edebilir, beklentide olduğunuz kur seviyesi için ileri tarihli emir verebilirsiniz. Kur sabitleme özelliğiyle işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilir, işlem geçmişiyle geriye dönük işlemlerinizin fiyat performans takibini sağlayabilirsiniz. Hedeflediğiniz kur bilgisi için alarm kurabilir, alarm düzenleyebilir veya iptal edebilir, günlük işlem limitlerinizi belirleyebilirsiniz.

  • 5/24 canlı kurlarla işlem yapın. Döviz ve altın gibi kıymetli maden alış ve satış işlemlerinizi avantajlı kurlar ile haftanın mesai günlerinde 5/24 canlı kurlar ile tatil günlerinde ise piyasa kurları ile haftanın 7 günü 24 saat boyunca gerçekleştirebilirsiniz.
  • Anlık kur takibi yapın. İşlemlerinizi uluslararası piyasa verilerine bakarak anlık olarak yapabilirsiniz.
  • İstediğiniz kur seviyesini beklemeden ileri tarihli emir ekleyin. “Emir ekleme” özelliği ile işlem yapmayı düşündüğünüz döviz ve kıymetli maden cinsi için beklediğiniz kur seviyesinden alım yapabilmek için ileri tarihli emir verebilirsiniz. Anadolu FX kur seviyesini takip eder ve kur beklediğiniz seviyeye geldiğinde otomatik olarak gerçekleşir. Dilerseniz birbirine bağlı “Zincir Emir” özelliğini de kullanabilirsiniz.
  • Hedeflediğiniz kur bilgisi için alarm kurun. Anadolu FX’te bulunan alarm özelliği ile seçtiğiniz döviz ve kıymetli maden cinsi için hedeflediğiniz kur bilgisini kaydedebilir ve kur bilgisi istediğiniz seviyeye ulaştığında bildirim alabilirsiniz.
  • Kur sabitleme avantajından yararlanın. Mesai günlerinde saat 09.00 ile 18.00 saatleri arasında işlem yapmak istediğiniz döviz cinsinin alış ve satışı sırasında kuru sabitleyebilirsiniz. (Kur sabitleme süreleri piyasa koşullarına göre değişiklik gösterebilir. Anadolubank Kur sabitleme özelliğini kapatma ve süreyi değiştirme hakkını saklı tutar.)
  • Döviz hareketlerini günlük ve saatlik olarak takip edin. Grafik İzleme ve Analiz özelliği sayesinde işlem yapacağınız döviz türünün hareketlerini günlük veya saatlik olarak izleyebilir, grafik üzerinde yer alan indikatörleri takip edebilirsiniz.  

Yatırım ile ilgili daha detaylı bilgi için Anadolubank Terimler Sözlüğü sayfasında bulunan Yatırım Sözlüğü’ne tıklayabilirsiniz.

Anadolu FX’te hangi saat aralığında işlem yapabilirim?

7 gün 24 saat boyunca işlem yapabilirsiniz. İş günlerinde anlık kurlar ile işlemlerinizi gerçekleştirirken, hafta sonu ve resmi tatillerde Anadolubank’ın belirlediği kurlar ile işlem yapılabilmektedir.

Kimler Anadolu FX’te işlem yapabilir?

Bireysel müşteriler ve Kurumsal müşterilerimiz işlem yapabilmektedir. (Ortak hesaplarda işlem yapmaya yetkili (münferit) hesaplar ile İşlem Onay yetkisi olan Kurumsal hesaplar Anadolu ekranlarını kullanabilecektir.)

Emir vermek için hesapta bakiye olmalı mı?

Hayır. Emir verirken hesap bakiyesi kontrolü yapılmamaktadır. Fakat girilen emrin gerçekleşmesi için hesap bakiyesinin yeterli olması gerekmektedir. Alım emri verilen işlemlerde Emir verilen işlem tutarı ve Kambiyo Gider Vergisi tutarı toplamı kadar bakiye olmalıdır.

Zincir Emir Ne demek?

Aynı döviz veya kıymetli maden cinsinde bir birine bağlı iki emir girilebilmektedir. Örneğin USD/EUR paritesinde ilk önce alım emri verip sonrasında satış emri verebilirsiniz.

Verdiğim emirleri düzenleyip dilersem iptal edebilir miyim?

Evet. Emirlerim menüsü altından bekleyen emirlerinizi izleyebilir, düzenleyebilir veya iptal edebilirsiniz.

Anadolu FX’te günlük veya bir işlem için limit var mı?

Evet. Alım, satım işlemlerinin toplamı günlük işlem limiti bir işlem için 2 milyon dolar ve karşılığı olabilir. Bir işlem için ise 500 Bin Dolar ve karşılığında işlem yapılabilmektedir.

En Fazla Kaç Emir Ekleyebilirim?

Toplamda açık 20 adet emir eklenebilmektedir. Emir limitinizi doldurduğunuzda bekleyen emirleriniz gerçekleştiğinde veya iptal olduğunda yeni emir girilebilirsiniz.

İşlem Limitleri Düzenlenebilir mi?

Evet. Günlük işlem limitlerinizi Anadolu FX – Ayarlar – İşlem Limitleri alanından Bankanın belirlediği üst limitler dâhilinde arttırabilir veya azaltabilirsiniz.

En fazla kaç alarm ekleyebilirim?

Alarm menüsünden 50 adet aktiff alarm ekleyebilirsiniz

Kurduğum Alarmlarımı düzenleyip dilersem iptal edebilir miyim?

Evet. Alarmlarınızı Alarm menüsünden düzenleyebilir veya iptal edebilirsiniz.

Kur Sabitleme özelliğini ne zaman kullanabilirim?

Alım ya da satım işlemlerinde mesai günlerinde sabah 09:00 ile 18:00 saatleri arasında işlem yaparken kullanabilirsiniz.

Sürdürmek istediğimiz
çok şey var

Gelecek için de Detaylı Bilgi
Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız

Sorumlu bankacılık anlayışı ile sürdürülebilirliği, Anadolubank vizyonuna, kurumsal tecrübeye ve kurum kültürüne entegre ederek, ekonomik, sosyal ve çevresel konuların eşit önemde olduğunu biliyor; çalışmalarımızda bir arada ele almaya önem veriyoruz.

Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz

Gelecek nesillere daha iyi bir Dünya bırakabilmek amacıyla, gerçekleştirdiğimiz vegerçekleştireceğimiz çalışmalarımıza sürdürülebilirliği dahil ediyoruz.

Anadolubank logo
-- --