Dijitale Özel Hoş geldin Faizi ile Renkli Hesap açın, kazanmaya hemen başlayın!
İşiniz İçin Birikim ve Mevduat Kur Korumalı Mevduat Hesabı

Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı

Anadolubank’tan Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı

Döviz kurlarındaki dalgalanmadan etkilenmeden birikimlerinizi değerlendirmek istiyorsanız Anadolubank, Altından Dönüşümlü veya Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesapları tam size göre.

Anadolubank’ta Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı açarak Türk Lirası birikimlerinizi cazip faiz oranı ile değerlendirin, kur değişimlerine karşı birikimlerinizi koruyun.

Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı’nı 3, 6, 9 ya da 12 ay farklı vade seçenekleri ile açabilir, sabit faiz getirisine ek olarak %0 stopaj avantajından yararlanabilirsiniz.

Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı ile avantajlı faiz oranları ile kazanmaya devam ederken, aynı zamanda birikimlerinizi döviz kurundaki değişimlere karşı korumuş olursunuz.

Vade sonunda kur artışı ile mevduatınıza sunulan faiz kazancı karşılaştırılır. Karşılaştırılan iki orandan hangisi daha yüksek ise anaparanız yüksek olan oran üzerinden faiz getirisi elde eder.

  • Hesap açılışında alt ve üst tutar sınırı bulunmamaktadır.
  • Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabınızı Anadolubank şubelerini ziyaret ederek açabilirsiniz.
  • Vade bitiş tarihiniz geldiğinde Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabınızın faizli bakiyesi ile vade başlangıç ve vade bitiş tarihindeki kur farkı karşılaştırılır. Hesaplama sonunda daha yüksek olan tutar hesabınıza aktarılır.
  • Altın ve Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesap açılışında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın saat 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 ve 15:00’te açıkladığı USD/TRY, EUR/TRY ve GBP/TRY döviz alış kurları ve Gram Altın fiyatları baz alınır; vade bitiş tarihinde saat 11:00’de açıkladığı USD/TRY, EUR/TRY ve GBP/TRY döviz alış kurları ve Gram Altın fiyatları baz alınır.
  • Olası kur farkından kaynaklı gerçekleşebilecek olası kazancınız, mevduat faiz getirinizden daha yüksek olursa Kur Korumalı Vadeli Mevduat kur farkı hesabınıza yansıtılır.
  • Mevduat faiz getiri, kur farkından olası kaynaklanabilecek kazancınızdan büyükse mevduat faiz getiriniz Kur Korumalı Vadeli Mevduat hesabınıza yansıtılır.
  • Vade sonunun tatil gününe denk gelmesi halinde, sıradaki ilk iş günü faiz tahakkuk ettirilecektir. Vade sonunda tahakkuk edecek faiz bakiyesi anapara ile beraber vadesiz hesaba aktarılacaktır.
  • Talep etmeniz durumunda yeniden kur korumalı hesap açılışı yapılır.
Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı Nedir?

Siz de Anadolubank Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı oluşturarak birikimlerinizi herhangi bir kur dalgalanmasından etkilenmeden değerlendirebilir, kur dalgalanmasından kaynaklanan farkları dert etmeden birikimlerinizi katlayabilirsiniz. Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı ile mevduatınız avantajlı faiz oranları ile kazanmaya devam ederken, aynı zamanda birikimlerinizi döviz kurundaki değişimlere karşı korumuş olursunuz. Vade sonunda kur artışı ile mevduatınıza sunulan faiz oranı kazancı karşılaştırılır. Karşılaştırılan iki orandan hangisi daha yüksek ise anaparanız yüksek olan oran üzerinden faiz getirisi elde eder.

Kimler Kur Korumalı Mevduat Hesabı açabilir?

Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı Mevduat Hesabı’nı 31/12/2021 - 31/06/2023 tarih aralığında hesabında USD, EUR, GBP bulunan Yurt içi yerleşik tüzel kişiler kişiler açabilir.

Altından Dönüşümlü Korumalı Mevduat Hesabı’nı 31/12/2021 tarihi itibariyle hesabında Altın bakiyesi olan ve 31/12/2021 tarihinden sonra külçe veya hurda altın şeklinde bankamıza altın getiren Yurt içi yerleşik tüzel kişiler açabilir.

Kur Korumalı Mevduat Hesabı Avantajları Neler?

Kur Korumalı Mevduat Hesabınızın vadesi sonunda kur artışı ile TL mevduatınıza sunulan faiz oranı kazancı karşılaştırılır. Karşılaştırılan iki orandan hangisi daha yüksek ise faiz getiriniz yüksek olan oran üzerinden hesaplanır. Bu sayede birikimlerinizi herhangi bir değer kaybı olmadan değerlendirebilirsiniz.

Anadolubank ile Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Dövzden ve Altından Dönüşümlü Kur Korumalı Mevduat Hesabınızı size en yakın Anadolubank şubesini ziyaret ederek açabilirsiniz. Detaylı bilgiyi şubelerimizden alabilirsiniz.

Kur Korumalı Mevduat Hesabı açılışı için bir alt limit var mıdır?

Kur Korumalı Mevduat Hesabı açmak için alt limit tutarı yoktur.

Kur Korumalı Mevduat Hesabı hangi vadelerde açılabilir?

3, 6 ve 12 aylık vadelerde açılabilir.

Kur Korumalı Mevduat Hesabı’ndan para çektiğimde vade ve faiz bozulur mu?

Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabınız vade süreci boyunca para çekme ve para yatırma işlemi yapılamaz. Kur Korumalı Mevduat Hesabınızı vadesinden önce kapatmanız durumunda ise kapattığınız ana kadar olan birikmiş faiz getirisinden yararlanamazsınız.

Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı Özellikleri

Kur Korumalı Mevduat Hesabınızın vadesi sonunda kur artışı ile TL mevduatınıza sunulan faiz oranı kazancı karşılaştırılır. Karşılaştırılan iki orandan hangisi daha yüksek ise faiz getiriniz yüksek olan oran üzerinden hesaplanır. Bu sayede birikimlerinizi herhangi bir değer kaybı olmadan değerlendirebilirsiniz.

Anadolubank Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabın Faiz Oranları Nelerdir?
Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı
Faiz Oranı
Vadeli Tutar Aralığı 90 gün 181 gün 272 gün 366 gün
500.000 TL ye kadar 10% 10% 10% 10%
500.001 - 1.000.000 TL 10% 10% 10% 10%
1.000.001 TL ve üzeri 10% 10% 10% 10%
Altından Dönüşümlü Korumalı Tl Mevduat Oranları
Faiz Oranı
Vadeli Tutar Aralığı 90 gün 181 gün 366 gün
500.000 TL ye kadar 36,15% 36,15% 36,15%
500.001 - 1.000.000 TL 36,15% 36,15% 36,15%
1.000.001 TL ve üzeri 36,15% 36,15% 36,15%

Sürdürmek istediğimiz
çok şey var

Gelecek için de Detaylı Bilgi
Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız

Sorumlu bankacılık anlayışı ile sürdürülebilirliği, Anadolubank vizyonuna, kurumsal tecrübeye ve kurum kültürüne entegre ederek, ekonomik, sosyal ve çevresel konuların eşit önemde olduğunu biliyor; çalışmalarımızda bir arada ele almaya önem veriyoruz.

Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz

Gelecek nesillere daha iyi bir Dünya bırakabilmek amacıyla, gerçekleştirdiğimiz vegerçekleştireceğimiz çalışmalarımıza sürdürülebilirliği dahil ediyoruz.

Anadolubank logo
-- --