Dijitale Özel Hoş geldin Faizi ile Renkli Hesap açın, kazanmaya hemen başlayın!
2021
Renkli Hesap Müşterisi Ol
Renkli Hesap
Müşterisi Ol
En Yakın Anadolubank
En Yakın Anadolubank

Aktif kârlılıkta 2020 lideri Anadolubank

Butik bankacılık anlayışı doğrultusunda müşterilerinin vazgeçilmez finans ortağı olma hedefiyle çalışan Anadolubank, 2020 yıl sonu bilançolarına göre kârlılığı en yüksek banka oldu.

Yüzde 100 yerli sermayeli bir banka olarak 23 yıldır Türk ekonomisine katkı sağlayan Anadolubank, sürdürülebilir büyüme grafiğini devam ettiriyor. Pandeminin gölgesinde geçen 2020’de değişen müşteri ihtiyaçlarını hızla cevaplayarak ürün ve hizmet kanallarını geliştiren bankanın proaktif adımları, yıl sonu bilançolarına da yansıdı. 

2020 yıl sonu bilançolarına göre, aktif kârlılıkta yükselişe geçen ve ilk sırayı alan  Anadolubank, 31 Aralık 2020 itibariyle 415 milyon TL kâr elde etti. Bankanın aktif büyüklüğü 25 milyar TL olurken, aktif kârlılığı da yüzde 1,6 olarak gerçekleşti.

Hayata geçirilen yeni ürün ve uygulamalar verimliliği artırdı

Yıl sonu banka bilançosuna ilişkin finansal sonuçları değerlendiren Anadolubank Genel Müdürü Namık Ülke, konuyla ilgili şunları söyledi: “2020 yılını birçok alana yatırım yaparak ve iç organizasyonumuzu güçlendirerek geçirdik. Bunun sonucu olarak da başarılı bir yılı geride bıraktık.” 

Yıl sonu finansal sonuçlarından memnun olduklarını ifade eden Namık Ülke, “Anadolubank olarak Kurumsal/Ticari Bankacılık ve KOBİ işkollarını ayırarak segment bazlı odaklanma sağladık. Özel Bankacılık ve Altın Bankacılığı Bölümlerimizi hayata geçirmemizin yanı sıra çok önem verdiğimiz Dijital Bankacılık yatırımlarımızın da sonuçlarını alıyoruz. Mobil uyumlu internet şubemizi kullanıcı dostu bir yapıya geçirirken web sitemizi güncelleyerek dijital kanallarımızdan müşteri kazanımı yapmaya başladık. Şubelerimiz bizim hala en önemli müşteri temas noktamız. 2020’de Diyarbakır, Turgutreis, Yalıkavak ve Kuruçeşme şubelerimizi faaliyete geçirerek daha fazla müşterimize ulaştık. 2021 yılında kredilerde büyüme stratejimiz devam edecek. Bu doğrultuda pek çok yeni uygulamayı ve alt yapı geliştirmesini devreye aldık. Uzman kadromuzla hazine ürünleri, Dış Ticaret ve Nakit Yönetimi hizmetlerimizle şirketlerin hayatlarını kolaylaştırıcı çözüm önerileri geliştirmeye devam ediyoruz” dedi.

Bu yılın ilk aylarında Nakit Yönetimi kapsamında Tedarikçi Finansmanı ürününü müşterilerine sunduklarını ve dış ticaret payında artış kaydettiklerini belirten Namık Ülke, “Tedarikçi Finansmanı ürünümüzle hem alıcı hem satıcı tarafında kredilendirme imkânı ile tek alt yapıda seçenekli iş modelleri sunuyoruz. Dış ticaret firmalarının her zaman yanında olmak adına, geniş ürün yelpazemiz ve uzman kadromuzla ihracatçıların da vazgeçilmez iş ortağıyız. Anadolubank olarak, dış ticaret payımızı bir önceki yıla göre iki katına çıkarmayı başardık” açıklamasında bulundu.

Sürdürmek istediğimiz
çok şey var

Gelecek için de Detaylı Bilgi
Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız

Sorumlu bankacılık anlayışı ile sürdürülebilirliği, Anadolubank vizyonuna, kurumsal tecrübeye ve kurum kültürüne entegre ederek, ekonomik, sosyal ve çevresel konuların eşit önemde olduğunu biliyor; çalışmalarımızda bir arada ele almaya önem veriyoruz.

Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz

Gelecek nesillere daha iyi bir Dünya bırakabilmek amacıyla, gerçekleştirdiğimiz vegerçekleştireceğimiz çalışmalarımıza sürdürülebilirliği dahil ediyoruz.

Anadolubank logo
-- --