Anadolubank Logo
×
Bireysel   Kurumsal  
Başvuru ve Parola İşlemleri Kredi Karti
Ekstre Goruntuleme
TİCARİ-KURUMSAL » DIŞ TİCARET » DİĞER DIŞ TİCARET İŞLEMLERİ

DİĞER DIŞ TİCARET HİZMETLERİ

Anadolubank A.Ş.’ye Döviz Havalesi Gönderme :

Dünyanın herhangi bir yerinden Anadolubank’taki hesaplarınıza döviz havalesi yaptırmak çok kolay.

Yurt dışından gönderilecek havalenin Anadolubank’taki hesabınıza gecikmeksizin ulaşması için, yurt dışındaki müşterinizin bankasına vereceği havale talimatında aşağıda belirtilen bilgilerin bulunması yeterli olacaktır.

  • Alıcının adı, soyadı, ticari ünvanı ve adresi,
  • Bankamızın Swift Kodu(ANDLTRISXXX),
  • Avrupa ülkelerinden gönderilecek havaleler için IBAN numaranız.
Yurt dışına Döviz Havalesi Gönderme :

Anadolubank’ın muhabir ağını kullanarak dünyanın herhangi bir yerine havale gönderebilirsiniz.

Yurt dışına göndereceğiniz havale için vereceğiniz talimatta aşağıdaki bilgilerin yer alması, havalenizin alıcısına daha hızlı ulaşmasını sağlayacaktır.

  • Alıcının adı, soyadı, ticari ünvanı ve adresi,
  • Alıcının IBAN numarası,
  • Havalenin gönderileceği bankanın Swift Kodu veya banka ve şube adı,
  • Havalenin gönderileceği bankanın hesap muhabiri,
  • Havalenin içeriğini gösterir gider belgesi, fatura, vb belge.
Dövizli Çek İşlemleri :

Yurt dışına yapacağınız (ithalat bedelleri ve vergiye tabi olabilecek görünmeyen kalem işlem transferleri hariç) ödemelerinizde dövizli çek düzenletebilirsiniz.

Yabancı banka veya kuruluşlar tarafından düzenlenmiş çek, seyahat çeki, şahsi ve kurumsal çeklerin bedellerini Anadolubank aracılığı ile tahsil edebilirsiniz.

Tahsile Çek Gönderme

Yurt dışında düzenlenmiş dövizli çeklerinizi Anadolubank aracılığı ile tahsil edebilirsiniz. Yaygın muhabir banka ağımız kullanılarak, çekleriniz en kısa sürede tahsil edilerek, bedelleri şirket hesabınıza alacak geçilmektedir.

Dövizli Çek Gönderme :

Döviz üzerinden çek düzenletebilir, keşide edeceğiniz çekleri yurt içi veya yurt dışındaki ticari işlemlerinizde (ithalat bedelleri ve vergiye tabi olabilecek görünmeyen kalem işlem transferleri hariç) kullanabilirsiniz.

Harici Garantiler :

Harici Garantiler, yurt içinde ve yurt dışında oturan gerçek ve tüzel kişiler lehine; bir işin yapılması, malın teslim edilmesi veya bir borcun ödenmesi ve benzer konularda muhatap kuruluşa hitaben bankaların verdikleri ve söz konusu edimin yerine getirilmemesi halinde mektup tutarının ödeneceği taahhüdünü içeren garantidir.

Aldığınız garantinin içeriği yeterli mi diye düşünmeyin. Geçici, kesin, avans ve diğer konularda, yurt dışına yönelik ticari işlemlerinizde ihtiyaç duyacağınız tüm harici garantilerin hazırlanmasında uzmanlığımıza güvenin.