Anadolubank Logo
×
Bireysel   Kurumsal  
Başvuru ve Parola İşlemleri Kredi Karti
Ekstre Goruntuleme
BİREYSEL » YATIRIM ÜRÜNLERİ

yatırım fonu

YATIRIM

Bireysel yatırımlar hakkında, soldaki menüden ilgilendiğiniz başlıkları seçerek, daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kamuyu aydınlatma duyurusu 

Kamuyu aydınlatma formu

Türev Araçlar Risk Bildirim Formu

Sermaye Piyasası İşlemleri Risk Bildirim Formu

Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) nezdinde kayden saklanan Pay Senetlerinin , olası hata ve suistimallere karşı yatırımcılar tarafından işlem anında farkedilmesine yönelik olarak anlık SMS ve e-posta ile bilgilendirmelerini amaçlayan e-CAS uygulaması , 05.10.2009 tarihinde ; müşterinin tercihine dayalı olarak işleyen “e-CAS Bilgilendirme Aşaması” ile başlamıştı.

e-CAS uygulamasına kayıt olunması durumunda , yatırımcıların kendilerine ait olmayan başka bir hesaba rehin tesisi veya teminat amaçlı pay senedi çıkış işlemlerinin engellendiği “e-CAS Engelleme Aşaması” ise 03.10.2011 tarihinde uygulamaya alınmıştı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından; 01.07.2015 tarihinden sonra devreye alınması planlanan “e-CAS Genişletilmiş Engelleme Aşaması” nın uygulanması durumunda e-CAS uygulamasına kaydolmamış müşterilerimizin;

  • Borsa ve Borsa dışı satış işlemleri,
  • Kıymet transferleri,
  • Şartlı virman işlemleri,
  • Rehin/Teminat aktarımları,
  • Ödünç Pay Senedi Piyasasında Ödünç verme işlemleri ,
  • EMKT’ye devir işlemleri,
  • VİOP Opsiyon kıymet ödeme işlemleri,

yapılamayacaktır.

Müşterilerimizin “e-CAS Genişletilmiş Engelleme Aşaması”nda, belirtilen işlemler nedeniyle sorun yaşamaması için  e-MKK Bilgi Portalı’na;

  • e-DEVLET Şifresi , (PTT şubelerinden temin edilebilmektedir.)
  • T.C Kimlik Numarası ve MKK Şifresi,
  • MKK Sicil ve Şifresi,

seçeneklerinden herhangi birisi ile, “Kayıt Ol” bölümüne girerek üyelik kayıtlarını 01.07.2015 tarihine kadar yapmaları son derece önemlidir.

MKK sicil numarası ve şifresi olmayan müşterilerimiz, geçerli bir elektronik posta adresi ile e-MKK Bilgi Portalı’nda üyelik kaydı yapabilirler.

MKK sicil numarasını ve şifresini bilmeyen veya hatırlamayan müşterilerimiz; müşteri temsilcilerine talep yaparak, kurumumuz aracılığı ile Mkk’dan  MKK Sicil-şifre talebinde bulunabilirler. (Şifre üretilmesi için talep Mkk tarafından masraf olarak alınan 5.25 TL hesabınıza borç kaydedilecek olup, şifreniz MKK tarafından adresinize gönderilecektir.)

Üyelik işlemlerinin gerçekleştirilmesine yönelik detaylı bilgilerin yer aldığı , MKK tarafından hazırlanan “e-MKK bilgi Portalı  Üyelik Kılavuzu “na erişmek için tıklayınız.