Sizin İçin Mevduat Renkli Hesap
Renkli Hesap Renkli Hesap

Renkli Hesap

Siz de şubeye kadar yorulmadan Renkli Hesap açın, dijitale özel yüksek faiz oranları ve fırsatlarla kazancınızı katlamaya hemen başlayın!

Renkli Hesap’la; dilediğiniz yerden, vade bitiş tarihini beklemenize gerek kalmadan birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Anadolubank Mobil ve İnternet Şube’ye özel Hoş Geldin Faiz oranı ile mevduat hesabınızdaki birikimlerinizi, 90 gün boyunca yüksek faiz oranlarıyla artırabilirsiniz.

Hemen Başvur

Vade ( Gün )
Toplam Faiz Oranı
Anapara
Stopaj Tutarı
Vade Tutarı
Vade Sonu Net Tutar
Renkli Hesabınızda toplam bakiyenize göre değişen "Vadesiz Alt Limit Tutarı" bulunur ve bu tutar için faiz hesaplaması yapılmaz.
Vadesiz Alt Limit Tutarı, Renkli Hesap'taki toplam bakiyenizden çıkarıldıktan sonra hesapta kalan tutar, Vadeli Mevduat Hesabı'nda değerlendirilir.
Vadesiz Alt Limit Tutar aralıkları ve Renkli Hesap ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için lütfentıklayınız.
  • Dijitale özel TL Renkli Hesap Hoş Geldin faiz oranı %19,00’dir. 90 gün boyunca birikimleriniz sabit faiz oranı ile değerlenir. 91’inci günden itibaren hesap bakiyenize göre değişen, özel faiz oranları ile her gün değerlenmeye devam eder.
  • Renkli Hesap’ta faiz işlemesi için hesapta minimum, vadeli ve vadesiz alt tutarının toplamı kadar bakiye bulunmalıdır.
  • Renkli Hesap’tan gerçek kişiler faydalanabilirler.
  • Hoş Geldin Faiz Oranı TL, USD ve EUR döviz cinsinden ilk kez Renkli Hesap müşterilerimize sunduğumuz faiz oranıdır. Üstelik dijitale özel daha yüksek hoş geldin faiz oranı kazanırsınız. Her döviz cinsi için ayrı ayrı hoş geldin faizi kazanabilirsiniz. Hoş geldin süreniz ilk faiz işleyen günden itibaren başlar. Hoş geldin faizi tüm Renkli Hesap tutarları için aynıdır.
  • Başvurularınızı takip etmek için tıklayınız.

Renkli hesap nedir?

Renkli Hesap; avantajlı gecelik faiz oranlarıyla birikim yapan, birikim yaparken paranızı dilediğiniz gibi kullanma imkanı veren bir mevduat hesabıdır. Renkli Hesap ile dilediğiniz zaman para yatırma ve çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda hesapta kalan bakiyeniz, özel faiz oranları ile gecelik olarak değerlenmeye devam eder.

Renkli Hesap’la vade tarihini beklemenize gerek kalmadan birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Dijitale özel Hoş Geldin Faiz oranı ile mevduat hesabınızdaki birikimlerinizi, yüksek faiz oranlarıyla değerlendirebilirsiniz. Mevduatlarınız, Hoş geldin Faiz süresi sonrasında da avantajlı faiz oranları ile değerlenmeye devam eder.

Renkli Hesap ile neler yapabilirim?
  • Renkli Hesap’a İnternet Şube üzerinden yapacağınız başvurularda, Hoş Geldin Faiz’i ile mevduat hesabınızdaki birikimlerinizi dijitale özel 90 gün boyunca yüksek faiz oranlarıyla değerlendirebilirsiniz.
  • Birikimleriniz, ‘Sabit Faiz’ ayrıcalığı ile faiz oranları değişse bile Renkli Hesabınıza ilk bakiye geldiği güne ait faiz oranı üzerinden değerlenmeye başlar ve Hoş geldin Faiz’i süreniz dolana kadar aynı faiz oranı ile değerlenmeye devam eder.
  • Renkli Hesap’taki mevduatınıza, vadesi bozulmadan para ekleyebilir ya da ihtiyacınız kadarını dilediğiniz zaman çekebilirsiniz.
  • Renkli Hesap’ı kullanmaya devam ettiğiniz süre boyunca yüksek faiz oranları ile kazanmaya devam edersiniz.
  • Renkli Hesap’ta paranız, gecelik faiz oranlarıyla değerlenmeye devam eder ve hesabınıza her gün faiz işler. Tatil günlerinde kazanılan faiz oranı takip eden ilk iş günü hesabınıza aktarılır.
Renkli Hesap açılışı hangi kanallardan yapılabilir?

Renkli Hesap açılış başvurularınızı, İnternet Şube ve Anadolubank Şubeleri üzerinden yapabilirsiniz.

Renkli Hesap’tan kimler yararlanabilir?

Renkli Hesap ürünümüzden tüm bireysel müşterilerimiz faydalanabilirler. Renkli Hesap faiz oranları yukarıdaki tabloda detaylandırılmıştır.

Renkli Hesap hangi para birimlerinde açılabilir?

Renkli Hesabınızı TL, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve CHF döviz cinslerinden açabilirsiniz; ancak aynı para biriminde sadece bir adet Renkli Hesap açılabilir. Ortak hesaptan Renkli Hesap açılması durumunda, ana hesap sahibinin ayrıca başka bir hesaptan aynı döviz cinsinde açık olan bir Renkli Hesap'ı varsa, yeni bir Renkli Hesap açamaz. Farklı zamanlarda Renkli Hesap açılsa dahi Hoş Geldin Faizi tekrar uygulanmaz. Farklı cinsteki döviz birikimlerinize ilk kez Renkli Hesap tanımlanması durumunda her döviz cinsi için ayrı Hoşgeldin faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.

Altın (XAU) hesabı işlemleri gram bazında döviz alım satımı şeklinde işlem görmektedir ve 1 (bir) gram (1 XAU) ve katları şeklinde gerçekleştirilir. Alım ve satıma konu olan altının saflık değeri 995/1000’dir ve 1 gram altın 1 XAU değerine eşittir. Faiz tahakkuku gram olarak yapılır ve stopaj oranı %15’tir. Altın alım-satım işlemleri kaydi olarak yapılmakta olup, fiziki işlem yapılmamaktadır.

Renkli Hesap, Tasarruf Mevduatı Sigortası kapsamında mıdır?

25.09.2019 tarih ve 30899 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan TMSF tarafından "Sigortaya Tabi Mevduat ve Katılım Fonları ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunca Tahsil Olunacak Primlere Dair Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde; Türkiye'de faaliyet gösteren bir kredi kuruluşunun yurt içi şubelerinde gerçek kişiler adına açılmış olan ve münhasıran çek keşide edilmesi dışında ticari işlemlere konu olmayan Türk Lirası, döviz ve kıymetli maden cinsinden tasarruf mevduatı hesaplarının anaparaları ile bu hesaplara ilişkin faiz reeskontları toplamının, her bir gerçek kişi için sigorta kapsamında olan kısmı 150 bin Türk Lirası'dır.

Hoş Geldin Faizi nedir?

Hoş Geldin Faiz Oranı, Renkli Hesap açılışını takiben hesap bakiyesinin ilgili döviz cinsine ait minimum Renkli Hesap vadesiz ve vadeli alt limite ulaşması durumunda hak kazanmaya başlayacağı faiz oranıdır. Bu oran, Hoş Geldin Faiz Oranı süresi boyunca müşteri özelinde sabit olduğu gibi kesintisiz devam eder. Yani hesap açılışında, hesap bakiyesinin ilgili limitlere ulaşmaması durumunda Hoş Geldin Faiz Oranı süresi işlemeye başlamaz.

Devam Faiz Oranı Nedir ?

Hoşgeldin süresi sonunda faiz sekmesinde yer verilen tabloda ilan edilen limitlere göre birikimleriniz bankamızda bulundurduğunuz mevduat tutarınıza göre faiz kazanmaya devam edecektir.

Faiz elde etmek için herhangi bir bakiye limiti var mı?

Hesabınızın faiz getirisi kazanabilmesi için bakiyenizin belirlenen alt limitin üzerinde olması gerekmektedir. Bankamız tarafından belirlenen vadesiz mevduat alt limit tutarları faiz sekmesinde yer verilen tabloda detaylandırılırken, TL Renkli Hesaplar’da 1.000 TL'den, USD, EUR, GBP ve CHF Renkli Hesaplar için minimum vadesiz alt limit tutarı 1.000 USD, EUR, GBP, ve CHF’den, Altın Renkli Hesaplar’da ise minimum 10 gramdan başlamaktadır. Vadeli mevduat limitleri; TL Renkli Hesaplar’da minimum 2.500 TL, maksimum 500.000 TL'dir. USD, EUR ve GBP Renkli Hesaplar’da 1.000 USD, EUR, GBP, maksimum 100.000 USD, EUR, GBP'dir. CHF Renkli Hesaplarda Minimum 4.000 CHF, maximum 100.000 CHF’dir. Altın Renkli Hesaplar’da minimum 370 gram, maksimum 1.000 gramdır. 

Birikimlerinize faiz işlemesi için  TL birikimleriniz için minimum 3.500 TL, USD,EUR,GBP birikimleriniz için minimum 2.000 USD,EUR,GBP, CHF birikimleriniz için 5.000 CHF, Altın  birikimleriniz için 380 gram Altın mevduatınızın bulunması gerekmektedir.

Hoş Geldin Faiz süresi bitiminden sonra ne olacak?

Renkli Hesap açılışınız ile birlikte Yüksek Hoş Geldin Faizi sunulmaktadır. Hoş Geldin süresinin sona ermesinden sonra faiz sekmesinde yer verilen tutar aralıklarına göre değişen Devam Faiz Oranı uygulanacak ve ilgili faiz oranı hesapta bulunan bakiye doğrultusunda günlük olarak bankamızın takdirine göre değişkenlik gösterecektir.

Çalışma günlerinde saat 18:00’den önce hesaba yatırılan tutarlar o günün valörlü, saat 18:00’den sonra yatırılan tutarlar ise ertesi gün valörlü olacaktır.

Renkli Hesap ile neler yapabilirim?

Renkli Hesap ile para çekme ve para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilir, tüm gün boyunca hesabınıza ulaşabilir, EFT (EFT işlem saatleri içerisinde), virman, FAST ya da havale ve ATM’den para çekimi gibi birçok bankacılık işlemini gerçekleştirebilirsiniz. USD, EUR, GBP,  ve CHF cinsi nakit çekimleri yalnızca Anadolubank Şubeleri’nden yapılmaktadır. Altın (gram) transferi sadece Anadolubank’taki farklı Altın hesaplarına havale olarak yapılabilir; ancak gerek başka banka ve kurumlardan gerekse Anadolubank’tan diğer banka ve kurumlara fiziki ve kaydi altın transferi yapılamamaktadır.

Renkli Hesap, Tasarruf Mevduatı Sigortası kapsamında mıdır?

25.09.2019 tarih ve 30899 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan TMSF tarafından "Sigortaya Tabi Mevduat ve Katılım Fonları ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunca Tahsil Olunacak Primlere Dair Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde; Türkiye'de faaliyet gösteren bir kredi kuruluşunun yurt içi şubelerinde gerçek kişiler adına açılmış olan ve münhasıran çek keşide edilmesi dışında ticari işlemlere konu olmayan Türk Lirası, döviz ve kıymetli maden cinsinden tasarruf mevduatı hesaplarının anaparaları ile bu hesaplara ilişkin faiz reeskontları toplamının, her bir gerçek kişi için sigorta kapsamında olan kısmı 150 bin Türk Lirası'dır.

Dijital Renkli Hesap’tan nasıl para çekip yatırabilirim? Bu işlemleri, hangi kanallar üzerinden gerçekleştirebilirim?

Tüm Anadolubank ATM’lerinden para çekebilirsiniz, para yatırabilirsiniz. Ayrıca Finansbank ATM’lerinden 5 defaya kadar yapacağınız nakit çekme işlemlerinizi ücretsiz; 5 işlemden sonraki işlemlerinizi yüzde 50 indirimli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Finansbank ATM’lerinden dilediğiniz zaman para yatırabilirsiniz. İnternet Şube ve Anadolubank Mobil üzerinden size en yakın Anadolubank ve Finansbank ATM’sine kolaylıkla ulaşabilirsiniz

EFT/ Havale ücretleriniz nedir? Günlük ne kadar EFT/Havale yapabilirim?

Dijital müşterilerimize, EFT ve havale ücreti için herhangi bir muafiyet uygulanmıyor. Güncel ürün/hizmet ücretlerimize ve EFT/Havale limitlerine İnternet Şube’den ulaşabilirsiniz. 

Aşağıda belirtilen faiz oranları stopaj öncesi yıllık brüt faiz oranları olup, Anadolubank A.Ş.‘nin piyasa koşullarına göre değiştirme hakkı saklıdır. Anadolubank A.Ş.‘nin piyasa koşullarına göre değiştirme hakkı saklıdır. Faiz getiri hesaplamasında bir yıldaki gün sayısı; artık olmayan yıllarda 365, artık yıllarda 366 olarak esas alınmıştır.

TL RENKLİ HESAP
Renkli Hesap
Vadeli Tutar Aralığı
Vadesiz Alt Limit
Tutarı
Şube Hoş Geldin
Faiz Oranı
Dijital Hoş Geldin
Faiz Oranı
Devam
Faiz Oranı
1.000 - 49.999 TL 2.500 TL % 18,00 % 19,00 % 16,00
50.000 - 99.999 TL 3.500 TL % 18,00 % 19,00 % 16,50
100.000 - 249.999 TL 5.000 TL % 18,00 % 19,00 % 17,00
250.000 - 500.000 TL 7.500 TL % 18,00 % 19,00 % 17,50


ALTIN RENKLİ HESAP
Renkli Hesap
Vadeli Tutar Aralığı
Vadesiz Alt Limit
Tutarı
Şube Hoş Geldin
Faiz Oranı
Dijital Hoş Geldin
Faiz Oranı
Devam
Faiz Oranı
370 - 1.000 XAU 10 XAU % 0,50 % 0,60 % 0,50


USD RENKLİ HESAP
Renkli Hesap
Vadeli Tutar Aralığı*
Vadesiz Alt Limit
Tutarı
Şube Hoş Geldin
Faiz Oranı
Dijital Hoş Geldin
Faiz Oranı
Devam
Faiz Oranı
1.000 - 49.999 USD 1.000 USD % 0,90 % 1,00 % 0,60
50.000 - 100.000 USD 2.000 USD % 0,90 % 1,00 % 0,75


EUR RENKLİ HESAP
Renkli Hesap
Vadeli Tutar Aralığı*
Vadesiz Alt Limit
Tutarı
Şube Hoş Geldin
Faiz Oranı
Dijital Hoş Geldin
Faiz Oranı
Devam
Faiz Oranı
1.000 - 49.999 EUR 1.000 EUR % 0,40 % 0,50 % 0,25
50.000 - 100.000 EUR 2.000 EUR % 0,40 % 0,50 % 0,35


GBP RENKLİ HESAP
Renkli
Hesap Vadeli Tutar Aralığı*
Vadesiz Alt Limit
Tutarı
Şube Hoş Geldin
Faiz Oranı
Dijital Hoş Geldin
Faiz Oranı
Devam
Faiz Oranı
1.000 - 49.999 GBP 1.000 GBP % 0,80 % 1,00 % 0,25
50.000 - 100.000 GBP 2.000 GBP % 0,80 % 1,00 % 0,50


CHF RENKLİ HESAP
Renkli Hesap
Vadeli Tutar Aralığı*
Vadesiz Alt Limit
Tutarı
Şube Hoş Geldin
Faiz Oranı
Dijital Hoş Geldin
Faiz Oranı
Devam
Faiz Oranı
1.000 - 49.999 CHF 4.000 CHF % 0,05 % 0,05 % 0,05
50.000 - 100.000 CHF 2.000 CHF % 0,05 % 0,05 % 0,05
Anadolubank logo

Size daha iyi, hızlı ve güvenli bir kullanım sağlamak amacıyla web sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikasını inceleyiniz.