Dijitale Özel Hoş geldin Faizi ile Renkli Hesap açın, kazanmaya hemen başlayın!
Sizin İçin Birikim ve Mevduat Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı

Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı

Anadolubank’tan Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı

Anadolubank’ta Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı açarak Türk Lirası birikimlerinizi faiz oranı ile değerlendirin, kur değişimlerine karşı birikimlerinizi koruyun.

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı’nı 3, 6, 9 ya da 12 ay farklı vade seçenekleri ile açabilir, sabit faiz getirisine ek olarak %0 stopaj avantajından yararlanabilirsiniz.
Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı ile avantajlı faiz oranları ile kazanmaya devam ederken, aynı zamanda TL birikimlerinizi döviz kurundaki değişimlere karşı korumuş olursunuz.

Vade sonunda kur artışı ile TL mevduatınıza sunulan faiz kazancı karşılaştırılır. Karşılaştırılan iki orandan hangisi daha yüksek ise anaparanız yüksek olan oran üzerinden faiz getirisi elde eder.

  • Hesap açılışında alt ve üst tutar sınırı bulunmamaktadır.
  • Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabınızı Anadolubank şubelerini ziyaret ederek açabilirsiniz.
  • Vade bitiş tarihiniz geldiğinde Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabınızın faizli bakiyesi ile vade başlangıç ve vade bitiş tarihindeki kur farkı karşılaştırılır. Hesaplama sonunda daha yüksek olan tutar hesabınıza aktarılır.
  • Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesap açılışı ve vade bitiş tarihlerinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın saat 11:00’de açıkladığı USD/TRY, EUR/TRY ve GBP/TRY döviz alış kurları baz alınır. Altın ve Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesap açılışında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın saat 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 ve 15:00’te açıkladığı USD/TRY, EUR/TRY ve GBP/TRY döviz alış kurları ve Gram Altın fiyatları baz alınır; vade bitiş tarihinde saat 11:00’de açıkladığı USD/TRY, EUR/TRY ve GBP/TRY döviz alış kurları ve Gram Altın fiyatları baz alınır.
  • Olası kur farkından kaynaklı gerçekleşebilecek olası kazancınız, mevduat faiz getirinizden daha yüksek olursa Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat kur farkı hesabınıza yansıtılır.
  • Mevduat faiz getiri, kur farkından olası kaynaklanabilecek kazancınızdan büyükse mevduat faiz getiriniz Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat hesabınıza yansıtılır.
  • Vade sonunun tatil gününe denk gelmesi halinde, sıradaki ilk iş günü faiz tahakkuk ettirilecektir. Vade sonunda tahakkuk edecek faiz bakiyesi anapara ile beraber vadesiz hesaba aktarılacaktır.
  • Talep etmeniz durumunda yeniden TL kur korumalı hesap açılışı yapılır.
Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı nedir?

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı ile TL mevduatınız avantajlı faiz oranları ile kazanmaya devam ederken, aynı zamanda TL birikimlerinizi döviz kurundaki değişimlere karşı koruyabilirsiniz.

Kimler Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı açabilir?

Yurt içi yerleşik gerçek kişiler Anadolubank şubelerinden, Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı açtırabilir. Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı’nı hesabında USD, EUR, GBP bulunan yurt içi yerleşik gerçek kişiler açabilir.

Altından Dönüşümlü Korumalı TL Mevduat Hesabı’nı bankamızda altın hesabı olan ve külçe veya hurda altın şeklinde bankamıza altın getiren yurt içi yerleşik gerçek kişiler açabilir.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Avantajları Neler?

Kur Korumalı Mevduat Hesabınızın vadesi sonunda kur artışı ile TL mevduatınıza sunulan faiz oranı kazancı karşılaştırılır. Karşılaştırılan iki orandan hangisi daha yüksek ise faiz getiriniz yüksek olan oran üzerinden hesaplanır. Bu sayede birikimlerinizi herhangi bir değer kaybı olmadan değerlendirebilirsiniz.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Anadolubank Müşterisiyim. Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı’nı Nasıl Açarım?

Anadolubank müşterisi iseniz;  size en yakın Anadolubank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı açılışı için bir alt limit var mıdır?

Kur Korumalı Mevduat Hesabı açmak için alt limit tutarı yoktur.

Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı ve Altından Dönüşümlü Korumalı TL Mevduat Hesabı Hangi vadelerde açılabilir?

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı 3, 6, 9 ve 12 aylık vadelerde açılabilir. Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı ve Altından Dönüşümlü Korumalı TL Mevduat Hesabı ise 3, 6 ve 12 aylık vadelerde açılabilir.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı’ndan para çektiğimde vade ve faiz bozulur mu?

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabınız vade süreci boyunca para çekme ve para yatırma işlemi yapılamaz. Kur Korumalı TL Mevduat Hesabınızı vadesinden önce kapatmanız durumunda ise kapattığınız ana kadar olan birikmiş faiz getirisinden yararlanamazsınız.

Vade sonunda Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı kur farkı desteği ile faiz getirisini hemen alabilir miyim?

Vade sonunda kur farkı desteğinin tamamı hesap sahibine aynı gün ödenir.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı’nın vadesinden önce kapatılması halinde ne olur?

Hesabın erken kapama yapılması durumunda açılış tarihi ve erken kapama tarihindeki TCMB’nin saat 11:00’de açıkladığı USD, EUR ve GBP alış kurundan hangisi daha düşük ise, o kur üzerinden hesap bakiyesi güncellenir ve vadesiz hesaba aktarılır. Erken kapama tarihinde açılış tarihine göre daha düşük bir kur olması durumunda anapara kaybı olacaktır.

Vade Sonundaki Kur Değişimi Nasıl Hesaplanır?

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesap açılışı ve vade bitiş tarihlerinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın saat 11:00’de açıkladığı USD/TRY, EUR/TRY ve GBP/TRY döviz alış kurları baz alınır. Vade sonunda kur değişiminin faiz oranı üzerinde kalması halinde oluşabilecek fark müşteri hesabına TL olarak yatırılır.

Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Açabilir miyim?

Hesabında USD,EUR, GBP bulunan yurt içi yerleşik gerçek kişiler, 3-6-12 ay vadelerde Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı açabilir. Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı için size en yakın Anadolubank şubesini ziyaret edebilirsiniz. Vade sonunda, hesabınızın faizli bakiyesi ile vade başlangıç ve vade bitiş tarihindeki kur farkı kıyaslanır. Kur farkından kaynaklı gerçekleşebilecek olası kazancınız, mevduat faiz getirinizden daha yüksek olur ise, kur farkı hesabınıza yansıtılır. Yabancı para mevduatı, Türk Lirasına çevrilirken Merkez Bankasınca belirlenen usul ve esaslara göre dövizin Türk Lirasına çevrildiği gün Merkez Bankası tarafından her saat başı ilan edilen dönüşüm kuru dikkate alınacaktır.

Altından Dönüşümlü Korumalı TL Mevduat Hesabı Açabilir miyim?

Hesabında Altın (XAU) bulunan ya da külçe veya hurda altın şeklinde bankamıza altın getiren yurt içi yerleşik gerçek kişiler, 3-6-12 ay vadelerde Altından Dönüşümlü Korumalı TL Mevduat Hesabı açabilir. Altından Dönüşümlü Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı için size en yakın Anadolubank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı
Faiz Oranı
Vadeli Tutar Aralığı 90 gün 181 gün 272 gün 366 gün
500.000 TL ye kadar 10% 10% 10% 10%
500.001 - 1.000.000 TL 10% 10% 10% 10%
1.000.001 TL ve üzeri 10% 10% 10% 10%


Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı
Faiz Oranı
Vadeli Tutar Aralığı 90 gün 181 gün 366 gün
500.000 TL ye kadar 40% 40% 40%
500.001 - 1.000.000 TL 40% 40% 40%
1.000.001 TL ve üzeri 40% 40% 40%


Altından Dönüşümlü Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı
Faiz Oranı
Vadeli Tutar Aralığı 90 gün 181 gün 366 gün
500.000 TL ye kadar 40% 40% 40%
500.001 - 1.000.000 TL 40% 40% 40%
1.000.001 TL ve üzeri 40% 40% 40%

Sürdürmek istediğimiz
çok şey var

Gelecek için de Detaylı Bilgi
Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız

Sorumlu bankacılık anlayışı ile sürdürülebilirliği, Anadolubank vizyonuna, kurumsal tecrübeye ve kurum kültürüne entegre ederek, ekonomik, sosyal ve çevresel konuların eşit önemde olduğunu biliyor; çalışmalarımızda bir arada ele almaya önem veriyoruz.

Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz

Gelecek nesillere daha iyi bir Dünya bırakabilmek amacıyla, gerçekleştirdiğimiz vegerçekleştireceğimiz çalışmalarımıza sürdürülebilirliği dahil ediyoruz.

Anadolubank logo
-- --