Sizin İçin Birikim ve Mevduat Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı

Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı

Anadolubank’tan Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı

Anadolubank’ta Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı açarak Türk Lirası birikimlerinizi %17 faiz oranı ile değerlendirin, kur değişimlerine karşı birikimlerinizi koruyun.

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı’nı 3, 6, 9 ya da 12 ay farklı vade seçenekleri ile açabilir, sabit faiz getirisine ek olarak %0 stopaj avantajından yararlanabilirsiniz.
Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı ile avantajlı faiz oranları ile kazanmaya devam ederken, aynı zamanda TL birikimlerinizi döviz kurundaki değişimlere karşı korumuş olursunuz.

Vade sonunda kur artışı ile TL mevduatınıza sunulan faiz kazancı karşılaştırılır. Karşılaştırılan iki orandan hangisi daha yüksek ise anaparanız yüksek olan oran üzerinden faiz getirisi elde eder.

Anadolubank Müşterisiyim. Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı’nı Nasıl Açarım?

Anadolubank müşterisi iseniz; Anadolubank Mobil’den, İnternet Şube’den ya da size en yakın Anadolubank şubesini ziyaret ederek Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı açabilirsiniz.
Anadolubank Mobil’i indirmek için tıklayın.
İnternet Şube’yi ziyaret etmek için tıklayın.
Parolanızı henüz almadıysanız ya da unuttuysanız yeni bir parola almak için tıklayın.

Anadolubank Müşterisi Değilim. Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı’nı Nasıl Açarım?

Anadolubank müşterisi değilseniz; 

 1. Online başvuru ile Anadolubank müşterisi olmak için linke tıklayın: https://www.anadolubank.com.tr...
 2. Açılan kısa formu kolayca doldurun.
 3. Kurye randevusunu oluşturun.
 4. Kuryenin adresinize getirdiği sözleşmeyi imzalayın.
 5. Anadolubank müşterisi olduğunuza dair SMS veya e-Posta gönderilir. Günlük faiz kazanabileceğiniz, Dijital Renkli Hesabınız otomatik açılır. İnternet Şube ve Anadolubank Mobile giriş yapabileceğiniz şifre ile Anadolubank Mobil’i cep telefonunuza indirip giriş yapın ya da İnternet Şube’ye giriş yapın.
 6. İnternet Şube veya Anadolubank Mobile girdikten sonra «Hesaplar» menüsüne girin ve «Yeni Hesap Açın» butonuna tıklayın. Çıkan seçenekler arasından Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı’nı seçin.
 7. Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabınız ile ilgili formu doldurarak hemen açabilirsiniz
Vade Sonundaki Kur Değişimi Nasıl Hesaplanır?

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesap açılışı ve vade bitiş tarihlerinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın saat 11:00’de açıkladığı USD/TRY, EUR/TRY ve GBP/TRY döviz alış kurları baz alınır. Vade sonunda kur değişiminin faiz oranı üzerinde kalması halinde oluşabilecek fark müşteri hesabına TL olarak yatırılır.

Vadeden Önce Hesabımı Kapatabilir miyim?

Vadeden önce para çekiminde destekten faydalanılamaz. Hesabın açıldığı ve kapandığı tarihlerdeki kurun düşük olanına göre hesap bakiyesi güncellenir. Bu durumda maalesef ana para kaybı söz konusu olabilir. Acil nakit ihtiyaçlarınız için Anadolubank Kredili Mevduat Hesabı’na ya da bireysel ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz.

Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Açabilir miyim?

Hesabında USD,EUR, GBP bulunan yurt içi yerleşik gerçek kişiler, 3-6-12 ay vadelerde Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı açabilir. Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı açmak için size en yakın Anadolubank şubesini ziyaret edebilirsiniz. Vade sonunda, hesabınızın faizli bakiyesi ile vade başlangıç ve vade bitiş tarihindeki kur farkı kıyaslanır. Kur farkından kaynaklı gerçekleşebilecek olası kazancınız, mevduat faiz getirinizden daha yüksek olur ise, kur farkı hesabınıza yansıtılır. Yabancı para mevduatı, Türk Lirasına çevrilirken Merkez Bankasınca belirlenen usul ve esaslara göre dövizin Türk Lirasına çevrildiği gün Merkez Bankası tarafından her saat başı ilan edilen dönüşüm kuru dikkate alınacaktır.

Vadeden önce para çekiminde destekten faydalanılamaz. Hesabın açıldığı ve kapandığı tarihlerdeki kurun düşük olanına göre hesap bakiyesi güncellenir. Bu durumda maalesef ana para kaybı söz konusu olabilir. Acil nakit ihtiyaçlarınız için Anadolubank Kredili Mevduat Hesabı’na ya da bireysel ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz.

Altından Dönüşümlü Korumalı TL Mevduat Hesabı Açabilir miyim?

Hesabında Altın (XAU) bulunan ya da külçe veya hurda altın şeklinde bankamıza altın getiren yurt içi yerleşik gerçek kişiler, 3-6-12 ay vadelerde Altından Dönüşümlü Korumalı TL Mevduat Hesabı açabilir. Altından Dönüşümlü Korumalı TL Mevduat Hesabı açmak için size en yakın Anadolubank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Vade sonunda, hesabınızın faizli bakiyesi ile vade başlangıç ve vade bitiş tarihindeki fiyat farkı kıyaslanır. fiyat farkından kaynaklı gerçekleşebilecek olası kazancınız, mevduat faiz getirinizden daha yüksek olur ise, fiyat farkı hesabınıza yansıtılır. Yabancı para mevduatı, Türk Lirasına çevrilirken Merkez Bankasınca belirlenen usul ve esaslara göre dövizin Türk Lirasına çevrildiği gün Merkez Bankası tarafından her saat başı ilan edilen dönüşüm fiyatı dikkate alınacaktır.

Vadeden önce para çekiminde destekten faydalanılamaz. Hesabın açıldığı ve kapandığı tarihlerdeki kurun düşük olanına göre hesap bakiyesi güncellenir. Bu durumda maalesef ana para kaybı söz konusu olabilir. Acil nakit ihtiyaçlarınız için Anadolubank Kredili Mevduat Hesabı’na ya da bireysel ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz.

 • Hesap açılışında alt ve üst tutar sınırı bulunmamaktadır.
 • Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabınızı Anadolubank şubelerini ziyaret ederek açabilirsiniz.
 • Vade bitiş tarihiniz geldiğinde Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabınızın faizli bakiyesi ile vade başlangıç ve vade bitiş tarihindeki kur farkı karşılaştırılır. Hesaplama sonunda daha yüksek olan tutar hesabınıza aktarılır.
 • Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesap açılışı ve vade bitiş tarihlerinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın saat 11:00’de açıkladığı USD/TRY, EUR/TRY ve GBP/TRY döviz alış kurları baz alınır. Altın ve Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesap açılışında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın saat 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 ve 15:00’te açıkladığı USD/TRY, EUR/TRY ve GBP/TRY döviz alış kurları ve Gram Altın fiyatları baz alınır; vade bitiş tarihinde saat 11:00’de açıkladığı USD/TRY, EUR/TRY ve GBP/TRY döviz alış kurları ve Gram Altın fiyatları baz alınır.
 • Olası kur farkından kaynaklı gerçekleşebilecek olası kazancınız, mevduat faiz getirinizden daha yüksek olursa Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat kur farkı hesabınıza yansıtılır.
 • Mevduat faiz getiri, kur farkından olası kaynaklanabilecek kazancınızdan büyükse mevduat faiz getiriniz Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat hesabınıza yansıtılır.
 • Vade sonunun tatil gününe denk gelmesi halinde, sıradaki ilk iş günü faiz tahakkuk ettirilecektir. Vade sonunda tahakkuk edecek faiz bakiyesi anapara ile beraber vadesiz hesaba aktarılacaktır.
 • Talep etmeniz durumunda yeniden TL kur korumalı hesap açılışı yapılır.
Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı nedir?

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı ile TL mevduatınız avantajlı faiz oranları ile kazanmaya devam ederken, aynı zamanda TL birikimlerinizi döviz kurundaki değişimlere karşı koruyabilirsiniz.

Kimler Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı açabilir?

Yurt içi yerleşik gerçek kişiler Anadolubank şubelerinden, Anadolubank Mobil ve İnternet Bankacılığından Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı açtırabilir.

Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı’nı hesabında USD, EUR, GBP bulunan yurt içi yerleşik gerçek kişiler açabilir.

Altından Dönüşümlü Korumalı TL Mevduat Hesabı’nı bankamızda altın hesabı olan ve külçe veya hurda altın şeklinde bankamıza altın getiren yurt içi yerleşik gerçek kişiler açabilir.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Avantajları Neler?

Kur Korumalı Mevduat Hesabınızın vadesi sonunda kur artışı ile TL mevduatınıza sunulan faiz oranı kazancı karşılaştırılır. Karşılaştırılan iki orandan hangisi daha yüksek ise faiz getiriniz yüksek olan oran üzerinden hesaplanır. Bu sayede birikimlerinizi herhangi bir değer kaybı olmadan değerlendirebilirsiniz.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Kur Korumalı Mevduat Hesabınızı size en yakın Anadolubank şubesini ziyaret ederek açabilirsiniz.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı açılışı için bir alt limit var mıdır?

Kur Korumalı Mevduat Hesabı açmak için alt limit tutarı yoktur.

Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı ve Altından Dönüşümlü Korumalı TL Mevduat Hesabı Hangi vadelerde açılabilir?

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı 3, 6, 9 ve 12 aylık vadelerde açılabilir. Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı ve Altından Dönüşümlü Korumalı TL Mevduat Hesabı ise 3, 6 ve 12 aylık vadelerde açılabilir.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı’ndan para çektiğimde vade ve faiz bozulur mu?

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabınız vade süreci boyunca para çekme ve para yatırma işlemi yapılamaz. Kur Korumalı TL Mevduat Hesabınızı vadesinden önce kapatmanız durumunda ise kapattığınız ana kadar olan birikmiş faiz getirisinden yararlanamazsınız.

Vade sonunda Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı kur farkı desteği ile faiz getirisini hemen alabilir miyim?

Vade sonunda kur farkı desteğinin tamamı hesap sahibine aynı gün ödenir.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı’nın vadesinden önce kapatılması halinde ne olur?

Hesabın kapatıldığı tarihte saat 11:00’de Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nca ilan edilen kurun vade başında esas alınan kurdan yüksek olması durumunda Hazine tarafından kur farkına ilişkin ödeme yapılmayacaktır.

Hesabın kapatıldığı tarihte saat 11:00’de Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nca ilan edilen kurun vade başında esas alınan kurdan düşük olması durumunda, hesabın vadeden önce kapatıldığı tarihte saat 11:00’de Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından ilan edilen döviz alış kurundan hesap bakiyesi güncellenerek, aradaki fark banka tarafından Hazineye aktarılmak üzere Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın ilgili TL hesabına aktarılacaktır. 

(Dövizden ve Altından dönüşümlü hesaplar için de, hesabın kapatıldığı tarihte saat 11:00’de  TCMB tarafından açıklanmış olan döviz alış kuru/ gram altın alış fiyatı ile işlem yapılır.)

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı
Faiz Oranı
Vadeli Tutar Aralığı 92 gün 181 gün 272 gün 366 gün
500.000 TL ye kadar 17.00% 17.00% 17.00% 17.00%
500.001 - 1.000.000 TL 17.00% 17.00% 17.00% 17.00%
1.000.001 TL ve üzeri 17.00% 17.00% 17.00% 17.00%


Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı
Faiz Oranı
Vadeli Tutar Aralığı 92 gün 181 gün 366 gün
500.000 TL ye kadar 17.00% 17.00% 17.00%
500.001 - 1.000.000 TL 17.00% 17.00% 17.00%
1.000.001 TL ve üzeri 17.00% 17.00% 17.00%


Altından Dönüşümlü Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı
Faiz Oranı
Vadeli Tutar Aralığı 92 gün 181 gün 366 gün
500.000 TL ye kadar 17.00% 17.00% 17.00%
500.001 - 1.000.000 TL 17.00% 17.00% 17.00%
1.000.001 TL ve üzeri 17.00% 17.00% 17.00%
Anadolubank logo

Size daha iyi, hızlı ve güvenli bir kullanım sağlamak amacıyla web sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikasını inceleyiniz.

Renkli Hesap’ta BirikimlerimGünlük Değerleniyor
Detaylı Bilgi Hemen Başvur