İşiniz İçin Sigorta & Bireysel Emeklilik Sorumluluk Sigortası İşveren Sorumluluk Sigortası

İşveren Sorumluluk Sigortası

İşveren Sorumluluk Sigortası ile işyerinde meydana gelen iş kazalarında, sigortalıya bir hizmet sözleşmesi ile bağlı olarak çalışan Sosyal Sigortalar Kurumu’na kayıtlı işçilerin uğrayacakları bedeni zararlar nedeniyle işverenin, zarar gören işçilere veya işçilerin yasal hak sahiplerine karşı yasal sorumlulukları için teminat verir.

İşveren Sorumluluk Sigortası, Sosyal Sigortalar Kurumu tarafından sağlanan yardımların üzerinde veya dışında kalan talepler ile yine bu kurum tarafından işverene karşı açılan rücu davaları sonucunda işveren tarafından ödenmesi gereken tazminatlar için güvence sağlamaktadır.

İşveren Sorumluluk Sigortası ile ayrıca;

  • İşçilerin işveren tarafından sağlanan bir taşıtla, işin yapıldığı yere getirilip götürülmeleri sırasında meydana kazalar sonucunda ortaya çıkan zararlar,
  • İşçilerin görev nedeniyle bir başka yere gönderilmesi sırasında meydana gelen kazalar sonucunda zarar görmesi,
  • Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında meydana gelen iş kazaları,
  • Meslek hastalıkları nedeniyle talep edilen tazminatlar,
  • Manevi tazminat talepleri karşılanır.

Poliçe yaptırmak veya fiyat almak için en yakın Anadolubank şubesine başvurabilirsiniz.

**Sorumluluk sigortası Unico Sigorta A.Ş., HDI Sigorta A.Ş., Bereket Sigorta A.Ş. Generali Sigorta A.Ş., Sompo Sigorta A.Ş.tarafından sunulmaktadır.  

Anadolubank logo

Size daha iyi, hızlı ve güvenli bir kullanım sağlamak amacıyla web sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikasını inceleyiniz.

Renkli Hesap’ta BirikimlerimGünlük Değerleniyor
Detaylı Bilgi Hemen Başvur