Dijitale Özel Hoş geldin Faizi ile Renkli Hesap açın, kazanmaya hemen başlayın!

İşveren Sorumluluk Sigortası

İşveren Sorumluluk Sigortası ile işyerinde meydana gelen iş kazalarında, sigortalıya bir hizmet sözleşmesi ile bağlı olarak çalışan Sosyal Sigortalar Kurumu’na kayıtlı işçilerin uğrayacakları bedeni zararlar nedeniyle işverenin, zarar gören işçilere veya işçilerin yasal hak sahiplerine karşı yasal sorumlulukları için teminat verir.

İşveren Sorumluluk Sigortası, Sosyal Sigortalar Kurumu tarafından sağlanan yardımların üzerinde veya dışında kalan talepler ile yine bu kurum tarafından işverene karşı açılan rücu davaları sonucunda işveren tarafından ödenmesi gereken tazminatlar için güvence sağlamaktadır.

İşveren Sorumluluk Sigortası ile ayrıca;

  • İşçilerin işveren tarafından sağlanan bir taşıtla, işin yapıldığı yere getirilip götürülmeleri sırasında meydana kazalar sonucunda ortaya çıkan zararlar,
  • İşçilerin görev nedeniyle bir başka yere gönderilmesi sırasında meydana gelen kazalar sonucunda zarar görmesi,
  • Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında meydana gelen iş kazaları,
  • Meslek hastalıkları nedeniyle talep edilen tazminatlar,
  • Manevi tazminat talepleri karşılanır.

Poliçe yaptırmak veya fiyat almak için en yakın Anadolubank şubesine başvurabilirsiniz.

**Sorumluluk sigortası HDI Sigorta A.Ş., Bereket Sigorta A.Ş. Generali Sigorta A.Ş., Sompo Sigorta A.Ş.tarafından sunulmaktadır.  

Sürdürmek istediğimiz
çok şey var

Gelecek için de Detaylı Bilgi
Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız

Sorumlu bankacılık anlayışı ile sürdürülebilirliği, Anadolubank vizyonuna, kurumsal tecrübeye ve kurum kültürüne entegre ederek, ekonomik, sosyal ve çevresel konuların eşit önemde olduğunu biliyor; çalışmalarımızda bir arada ele almaya önem veriyoruz.

Sürdürülebilirlik Faaliyetlerimiz

Gelecek nesillere daha iyi bir Dünya bırakabilmek amacıyla, gerçekleştirdiğimiz vegerçekleştireceğimiz çalışmalarımıza sürdürülebilirliği dahil ediyoruz.

Anadolubank logo
-- --