İşiniz İçin Birikim ve Mevduat Kur Korumalı Mevduat

Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı

Anadolubank’tan Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı

Döviz kurlarındaki dalgalanmadan etkilenmeden birikimlerinizi değerlendirmek istiyorsanız Anadolubank, Altından Dönüşümlü veya Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesapları tam size göre. 

Siz de Anadolubank Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı oluşturarak birikimlerinizi herhangi bir kur dalgalanmasından etkilenmeden değerlendirebilir, kur dalgalanmasından kaynaklanan farkları dert etmeden birikimlerinizi katlayabilirsiniz. Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı ile TL mevduatınız avantajlı faiz oranları ile kazanmaya devam ederken, aynı zamanda TL birikimlerinizi döviz kurundaki değişimlere karşı korumuş olursunuz. Vade sonunda kur artışı ile TL mevduatınıza sunulan faiz oranı kazancı karşılaştırılır. Karşılaştırılan iki orandan hangisi daha yüksek ise anaparanız yüksek olan oran üzerinden faiz getirisi elde eder.

  • Hesap açılışında alt ve üst tutar sınırı bulunmamaktadır.
  • Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabınızı Anadolubank şubelerini ziyaret ederek açabilirsiniz.
  • Vade bitiş tarihiniz geldiğinde Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabınızın faizli bakiyesi ile vade başlangıç ve vade bitiş tarihindeki kur farkı karşılaştırılır. Hesaplama sonunda daha yüksek olan tutar hesabınıza aktarılır.
  • Altın ve Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesap açılışında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın saat 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 ve 15:00’te açıkladığı USD/TRY, EUR/TRY ve GBP/TRY döviz alış kurları ve Gram Altın fiyatları baz alınır; vade bitiş tarihinde saat 11:00’de açıkladığı USD/TRY, EUR/TRY ve GBP/TRY döviz alış kurları ve Gram Altın fiyatları baz alınır.
  • Olası kur farkından kaynaklı gerçekleşebilecek olası kazancınız, mevduat faiz getirinizden daha yüksek olursa Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat kur farkı hesabınıza yansıtılır.
  • Mevduat faiz getiri, kur farkından olası kaynaklanabilecek kazancınızdan büyükse mevduat faiz getiriniz Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat hesabınıza yansıtılır.
  • Vade sonunun tatil gününe denk gelmesi halinde, sıradaki ilk iş günü faiz tahakkuk ettirilecektir. Vade sonunda tahakkuk edecek faiz bakiyesi anapara ile beraber vadesiz hesaba aktarılacaktır.
  • Talep etmeniz durumunda yeniden TL kur korumalı hesap açılışı yapılır.
Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı nedir?

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı ile TL mevduatınız avantajlı faiz oranları ile kazanmaya devam ederken, aynı zamanda TL birikimlerinizi döviz kurundaki değişimlere karşı koruyabilirsiniz.

Kimler Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı açabilir?

Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı’nı 31/12/2021 ve 31/03/2022 tarih aralığında hesabında USD, EUR, GBP bulunan Yurt içi yerleşik tüzel kişiler kişiler açabilir.

Altından Dönüşümlü Korumalı TL Mevduat Hesabı’nı 31/12/2021 tarihi itibariyle hesabında Altın bakiyesi olan ve 31/12/2021 tarihinden sonra külçe veya hurda altın şeklinde bankamıza altın getiren Yurt içi yerleşik tüzel kişiler açabilir.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Avantajları Neler?

Kur Korumalı Mevduat Hesabınızın vadesi sonunda kur artışı ile TL mevduatınıza sunulan faiz oranı kazancı karşılaştırılır. Karşılaştırılan iki orandan hangisi daha yüksek ise faiz getiriniz yüksek olan oran üzerinden hesaplanır. Bu sayede birikimlerinizi herhangi bir değer kaybı olmadan değerlendirebilirsiniz.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Kur Korumalı Mevduat Hesabınızı size en yakın Anadolubank şubesini ziyaret ederek açabilirsiniz.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı açılışı için bir alt limit var mıdır?

Kur Korumalı Mevduat Hesabı açmak için alt limit tutarı yoktur.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı hangi vadelerde açılabilir?

3, 6 ve 12 aylık vadelerde açılabilir.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı’ndan para çektiğimde vade ve faiz bozulur mu?

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabınız vade süreci boyunca para çekme ve para yatırma işlemi yapılamaz. Kur Korumalı TL Mevduat Hesabınızı vadesinden önce kapatmanız durumunda ise kapattığınız ana kadar olan birikmiş faiz getirisinden yararlanamazsınız.

Vade sonunda Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı kur farkı desteği ile faiz getirisini hemen alabilir miyim?

Vade sonunda kur farkı desteğinin tamamı hesap sahibine aynı gün ödenir.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı’nın vadesinden önce kapatılması halinde ne olur?

Hesabın kapatıldığı tarihte Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nca saat 11:00’de ilan edilen kurun vade başında esas alınan kurdan yüksek olması durumunda Hazine tarafından kur farkına ilişkin ödeme yapılmayacaktır.

Hesabın kapatıldığı tarihte Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nca saat 11:00’de ilan edilen kurun vade başında esas alınan kurdan düşük olması durumunda, hesabın vadeden önce kapatıldığı tarihte  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından ilan edilen döviz alış kurundan hesap bakiyesi güncellenerek, aradaki fark banka tarafından Hazineye aktarılmak üzere Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın ilgili TL hesabına aktarılacaktır. 

Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Mevduat
Faiz Oranı
Vadeli Tutar Aralığı 92 gün 181 gün 366 gün
500.000 TL ye kadar 17.00% 17.00% 17.00%
500.001 - 1.000.000 TL 17.00% 17.00% 17.00%
1.000.001 TL ve üzeri 17.00% 17.00% 17.00%
Altından Dönüşümlü Korumalı Tl Mevduat Oranları
Faiz Oranı
Vadeli Tutar Aralığı 92 gün 181 gün 366 gün
500.000 TL ye kadar 17.00% 17.00% 17.00%
500.001 - 1.000.000 TL 17.00% 17.00% 17.00%
1.000.001 TL ve üzeri 17.00% 17.00% 17.00%
Anadolubank logo

Size daha iyi, hızlı ve güvenli bir kullanım sağlamak amacıyla web sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikasını inceleyiniz.

Renkli Hesap’ta BirikimlerimGünlük Değerleniyor
Detaylı Bilgi Hemen Başvur