Anadolubank Logo
×
Bireysel   Kurumsal  
Başvuru ve Parola İşlemleri Kredi Karti
Ekstre Goruntuleme
DUYURULAR

TBB Kredi Kartı Müşterilerine Yönelik Dolandırıcılık Duyurusu (31 Aralık 2010)

Son günlerde Türkiye Bankalar Birliği’nin ve Birlik üyesi bankaların adı kullanılarak müşterilerinin kredi kartı borçlarını öğrenebileceklerini belirten sahte internet siteleri açılmaktadır. Kredi kartı sahiplerini dolandırmayı amaçlayan bu tür internet siteleri ile Türkiye Bankalar Birliği’nin ve bankaların bir ilgisi yoktur. Sahte internet sitelerine yönelik gerekli hukuki girişimler yapılmaktadır.

İyi niyetli olmayan girişimlerin devam etmesi nedeniyle, 29 Eylül 2010 ve 3 Kasım 2010 tarihlerinde yapılan duyurulara ek olarak, kamuoyuna bir kez daha bilgi verilmesi gerekli görülmüştür.

Kredi kartı sahiplerinin borçları da dahil olmak üzere güvenli olarak bilgi alabilecekleri tek yer kredi kartını aldıkları kuruluşlardır. Bunun haricinde başka bir kanaldan veya başka bir internet sitesinden doğru ve sağlıklı bilgi almak mümkün değildir.

Kart borcunu öğrenmek için, internetten “arama motoru” aracılığıyla bulunan sitelere itibar edilmemesi, söz konusu sitelere, kredi kartına ait kişisel bilgilerin (kart numarası, şifre, güvenlik bilgileri) girilmemesi olası dolandırıcılık eylemlerinden korunmak açısından büyük önem arz etmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Saygılarımızla,

Türkiye Bankalar Birliği