Anadolubank Logo
×
Bireysel   Kurumsal  
Başvuru ve Parola İşlemleri Kredi Karti
Ekstre Goruntuleme
BİREYSEL » KREDİ KARTLARI

ANADOLUBANK KREDİ KARTLARI

  • Anadolubank Worldcard’ınız ile World sistemine dahil 200.000’i aşkın üye işyerlerinde taksit ve Worldpuan ayrıcalıklarından yararlanabilir, kazandığınız Worldpuanları World üye işyerlerinde kullanabilirsiniz.
  • Tüm dünyada Visa ve Mastercard amblemi gördüğünüz her yerde kullanabilirsiniz.
  • Otomatik ödeme talimatı vererek, kredi kartı ödemelerinizin vadesiz hesabınızdan düzenli olarak tahsil edilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Yakınlarınıza, limitini sizin belirleyeceğiniz bir ek kart çıkartabilirsiniz.
  • Kredi kartınızın kullanım süresi 3 yıldır.
  • Yıllık Üyelik Ücretleri ekstre aracılığı ile tahsil edilmektedir.
  • Anadolubank Worldcard ile yaptığınız alışverişler karşılığında Worldpuan kazanırsınız. Her 1 Worldpuan 0,005 TL’ye eşittir.
  • İnternette güvenli alısveriş imkanı sağlayan Anadolubank Sanal Kredi Kartı‘na, Internet Şubemiz aracılığı ile istediğiniz an sahip olabilirsiniz.
  • Yurt içinde Anadolubank ve diğer tüm banka ATM’lerinden faydalanabilir, yurt dışında da Visa ve Mastercard amblemi gördüğünüz ATM’lerden o ülkenin para cinsi ile nakit avans çekebilirsiniz.

Anadolubank Worldcard başvurusu için size en yakın şubemize başvurunuz.


Anadolubank Kredi Kartı Kullanımı ile İlgili Açıklamalar

Kredi Kartı Limiti

Kredi kartınızla yapacağınız yurt içi / yurt dışı harcamalar ve nakit çekimler için kredi kartınıza (varsa ek kartlar dahil) ayrılan toplam kredi limitinizi göstermektedir. Hesap bakiyenizin bu limiti aşmamasına özen gösteriniz.

Nakit Kredi Limiti

Kullanılabilir limit dahilinde kalmak kaydıyla Nakit Avans olarak kullanabileceğiniz maksimum limiti göstermektedir.

Kullanılabilir Limit

Hesap kesim tarihine kadar Bankamıza ulaşan harcamalar ve verilen provizyonlar (harcama onayları) düşüldükten sonra kullanabileceğiniz tutardır.

Hesap Kesim Tarihi

Kredi kartı hesap özetinizin basım tarihidir. Dönem hesabınızdaki harcama, borç ve alacak işlemlerini gösterir.

Son Ödeme Tarihi

Hesap özetinizde belirtilen borcunuzu ödemeniz gereken son tarihtir. Hesap özetiniz son ödeme tarihine kadar elinize ulaşmadığı takdirde; hesabınıza faiz tahakkukunu önlemek için borcunuzu kartınızı almış olduğunuz şubemizden ya da Çağrı Merkezimizden öğrenebilirsiniz. Faiz tahakkuk itirazlarınızda, postadaki gecikmeler dikkate alınmamaktadır.

Son Hesap Özeti Bakiyeniz

İlgili hesap özeti dönemine ait bakiyedir.

Ödenmesi Gereken En Az Tutar

Hesap özetinizde Banka tarafından belirtilen ödemeniz gereken en az tutarı göstermektedir.

Asgari Ödeme tutarı tüm bireysel nitelikli kredi kartları için %20'dir.

Yaptığınız Ödeme ve Diğer Alacaklar

Bir önceki hesap kesim tarihinden sonra yapılan ödemelerin ve diğer alacakların toplamıdır.

Dönem İçi Harcama ve Borçlarınız

Bir önceki hesap kesim tarihinden sonra kredi kartı hesabına yansıyan borç hareketlerinin toplam tutarıdır.

Kullandığınız Nakit Kredi

Bir önceki hesap kesim tarihinden sonra kullanılan nakit kredi işlemlerinin toplam tutarıdır.

Önceki Bakiyeniz

Bir önceki hesap özetinizin son hesap bakiyesidir.

İşlem Tarihi

Hesabınıza kaydedilen borç ve alacakların işlem kayıt tarihidir.

Tutar

Hesabınıza kaydedilen işlemlerin tutarıdır. Yurtdışı işlemlerinize ait tutarlar Bankamız döviz kurundan Türk Lirası na çevrilerek hesabınıza yansıtılır.

Yıllık Kart Ücretleri

Yıllık Bireysel Kredi Kartı ücretlerimiz Ürün ve Hizmet Ücretleri tablosu altında yer almaktadır. Business Worldcard yıllık ücreti ise 150 TL’dir.

Kredi Kartı Faiz Oranı

Kredilendirdiğiniz alısverişlerinize uygulanan vergi ve fon hariç, aylık faiz oranıdır. Kredilendirme faizi, borcunuzu kredilendirmeniz halinde bir önceki hesap kesim tarihinizden itibaren ödeme yaptığınız tarihe kadar toplam borcunuzun üzerinden, ödeme yaptıktan sonraki günler için kredilendirdiğiniz kalan bakiyeniz üzerinden hesaplanan ve hesap kesim tarihine kadar oluşan faizi gösterir.

Bankamız Kredi Kartı faiz oranı: %1,46.

Nakit Çekim Faiz Oranı

Nakit kredi kullanımlarınıza uygulanan vergi ve fon hariç aylık faiz oranıdır. Nakit kredi kullandığınız günden itibaren günlük bakiye üzerinden uygulanır ve ödeme gününe kadar devam eder.

Bankamız Kredi Kartı nakit çekim faiz oranı: %1,46.

Nakit Çekim Ücreti

Anadolubank ATM’leri ile Anadolubank Şubelerinden TL olarak nakit avans çekildiğinde nakit avans tutarının %1'dir. Diğer banka ATM'lerinden TL olarak nakit avans çekildiğinde diğer banka komisyonu ilave olarak alınır.

Anadolubank banka ve kredi kartları ile yurtdışında da Visa ve Mastercard amblemi gördüğünüz ATM’lerden o ülkenin para cinsi ile Nakit Avans çekebilirsiniz.

Gecikme Faiz Oranı

Hesap ekstrenizde belirtilen “Ödenmesi gereken asgari tutarın, son ödeme tarihine kadar ödenmemesi halinde, son ödeme tarihinden itibaren asgariden kalan tutar üzerinden, TCMB’nin belirlediği azami gecikme faiz oranını aşmayacak şekilde Banka tarafından belirlenen oran üzerinden uygulanan faiz oranıdır.

Kredi Kartı gecikme faiz oranı: %1.76.

BSMV ve KKDF

Banka ve Sigorta Muamele Vergisi ve Kaynak Kullanım Destekleme Fonu yasa gereği alınır. BSMV, limit aşım ücreti, nakit çekim ücreti, gecikme faizi ve net faiz üzerinden %5 oranında hesaplanır. KKDF, net kredilendirme ve nakit çekim faizi üzerinden oranında (16.03.2009 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere) hesaplanır.

Dönem İçi Worldpuan

Son hesap döneminde kazanılan puandır.

Bu Dönem Kullanılan Worldpuan

Son hesap döneminde kullanılan puandır.

Worldpuan Toplamı

Hesap kesim tarihi itibariyle kullanılabilir puandır.