Anadolubank Logo
×
Bireysel   Kurumsal  
Başvuru ve Parola İşlemleri Kredi Karti
Ekstre Goruntuleme
ANADOLUBANK » HAKKIMIZDA » BİZ KİMİZ

BİZ KİMİZ?

ANADOLUBANK  HAKKINDA

Anadolubank bir Habaş Şirketler Grubu iştirakidir.

1997 yılında HABAŞ Grubu tarafından Özelleştirme İdaresi’nden satın alınan Anadolubank, bugün Türk bankacılık sektörünün genç, dinamik ve saygın kurumları arasında yer almaktadır. HABAŞ Grubu çatısı altında 3 şubeyle yola çıkan Banka, çalışanları ve iş süreçlerini destekleyen ileri bilişim teknolojileri sayesinde büyümeye ve kendini geliştirmeye devam etmektedir. Verimli, kârlı ve sürdürülebilir büyüme stratejisiyle kısa sürede çağdaş bankacılığın tüm gereklerini yerine getirerek etkin bir yapılanmaya kavuşmuş, performans grafiğini sürekli yükseltmeyi başarmıştır.

Bankacılık sektöründeki dinamikleri, proaktif bir yaklaşımla yakından izleyen Anadolubank, zengin ürün yelpazesi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla bankacılığın en iyi örneklerinden birini sunmaktadır. Banka, çağdaş risk yönetimi ilkelerinden ödün vermeksizin rekabetçi fiyatları ve yenilikçi uygulamalarıyla da fark yaratmaktadır.

Anadolubank, temel bankacılık hizmetlerinin yanı sıra ticari, perakende ve bireysel bankacılık alanlarında da her türlü hizmeti sunmaktadır ancak Banka’nın öncelikli stratejik hedefi, Türkiye’nin KOBİ bankası olmaktır. Ülke ekonomisinin temeli olarak kabul edilen KOBİ’lerin her türlü finansman ihtiyacını karşılamak, bu alanda daha etkin hizmet sunmak ve verimlilik artışı sağlamak amacıyla, Bankanın geçtiğimiz yıllarda ticari bankacılığa ilişkin organizasyonel ve operasyonel yapısında köklü bir değişiklik gerçekleştirilmiştir.

Müşterilerinin değişen gereksinimlerini gözeterek yenilikçi ve yaratıcı çözümler üreten Anadolubank, özgün ve üstün nitelikli hizmet prensibiyle hareket etmektedir. Yenilik yaratıcılık ve ürün geliştirme hizmetlerini, kendi içinde farklı bir iş kolu olarak yapılandıran Anadolubank, kısa sürede dikkat çekici bir başarı sergilemiştir. Bu başarının ardında yatan temel unsur ise bütün çalışanlar tarafından özümsenen ve özenle korunan bir kurumsal kültüre sahip olmasıdır.

Anadolubank’ın yurt içi başarı grafiği bir yana, muhabir bankalarla kurduğu, karşılıklı işbirliğine dayalı kalıcı ve verimli ilişkiler sayesinde uluslararası pazardaki itibarı da günden güne artmaktadır.

 Başarılı pazarlama stratejisi, gelişmiş teknolojik altyapısı ve uzman kadrosuyla güçlü bir muhabir banka ağı oluşturan Anadolubank, bu sayede yüksek iş potansiyeli taşıyan bölgelere kolaylıkla ulaşmakta, dış ticaret hacmini her geçen yıl artırmaktadır.

Kurumsal kimliğinin en önemli öğelerini güvenilirlik, saydamlık ve üstün nitelikli hizmet olarak belirleyen Anadolubank, sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme perspektifiyle, ilerleyen yıllarda da ulusal bankacılık ortamındaki saygın konumunu pekiştirmeyi amaçlamaktadır. Anadolubank güçlü sermaye yapısı, deneyimli yönetim kadrosu ve sektörün en iyilerinden oluşan çalışanlarıyla Türk bankacılığının köklü ve güvenilir kurumlarından biri olma hedefiyle yoluna devam etmektedir.