Anadolubank Logo
×
Bireysel   Kurumsal  
Başvuru ve Parola İşlemleri Kredi Karti
Ekstre Goruntuleme
DUYURULAR

"OTP - Tek Kullanımlık Şifre" Zorunlu Hale Geliyor!

İnternet Şubesi'ne girişlerde "Tek Kullanımlık Şifre" uygulaması

İnternet Şubesi'ne girişlerde "Tek Kullanımlık Şifre" uygulaması, BDDK ( Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu)’nın 14.09.2007 tarih ve 26643 sayılı “Bankalarda Bilgi Sistemleri Yönetiminde Esas Alınacak İlkelere İlişkin Tebliği” geregince, 1 Ocak 2010 tarihi itibariyle yasal olarak zorunlu hale geliyor.

Türkiye'deki tüm bankaları kapsayan bu uygulama ile ; İnternet Şubesi'ne girişinizde, şifre bölümüne "OTP - Tek Kullanımlık Şifre" girmeniz istenecektir. Bunun için aşağıdaki uygulamalardan birini kullanabilirsiniz:

OTP cihazı
SMS OTP

OTP Cihazı kullanıcıları; OTP cihazınız aktif değilse, OTP cihazınızı aktifleştirmek için; “ İnternet Şube / Diğer İşlemler / Güvenlik Yönetimi / OTP / Kullanıma Aç” menü adımını kullanarak OTP cihazınızı aktifleştirebilirsiniz.

SMS OTP kullanıcıları; SMS ile giriş şifresi uygulamasını kullanabilmeniz için, bankamızda kayıtlı en az bir güncel cep telefonu numaranızın olması gerekmektedir. İşlemlerinizin aksamaması için lütfen bankamızda kayıtlı ve güncel bir cep telefonu numaranız olduğunu teyid ediniz. Cep telefonu numaranızı şubelerimizden güncelleyebilirsiniz.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB)’nin konu ile ilgili olarak, kamuoyunu bilgilendirmesi amacıyla yayınladığı dökümanlara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

İnternet Bankacılığına Girişlerde Tek Kullanımlık Şifre Uygulaması İle İlgili Kamuoyu Duyurusu’na (16 Aralık 2009 ) ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Tek Kullanımlık Şifre Uygulaması İle İlgili Sık Sorulan Sorular’a ulaşmak için lütfen tıklayınız.

ATM, İnternet ve Telefon Bankacılığı İşlemlerinde Güvenliğiniz İçin Önemli Uyarılar’a ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Türkiye Bankalar Birliği’nin internet sitesinde yayınlanan duyurulara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.tbb.org.tr/tr/tuketiciler-icin/teknoloji-ve-guvenlik/379