Anadolubank Logo
×DUYURULAR

BDDK Basın Açıklaması

İnternet Sitesi Aracılığı ile Yapılan Dolandırıcılıklar Hakkında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun Basın Açıklaması ( 18 Mayıs 2011 )

Son günlerde internet siteleri aracılığı ile kişilerin kredi kartı bilgilerinin borç sorgulama, kredi kartı aidat geri ödeme vaadi, kişisel bilgilerin güncellenmesi gibi sebeplerle kredi kartı ve kişisel bilgilerin talep edildiği ve spam türü e-postalar aracılığı ile bağlantı adreslerinin yayıldığı görülmektedir.

Son olarak Kurumumuz internet sitesi, www.bankacilikduzenleme.com sayfası üzerinden taklit edilerek kişilerin kredi kartları ve kişisel bilgilerinin istenildiği tespit edilmiştir. Kurumumuzun internet adresi “www.bddk.org.tr” olup, Kurumumuz herhangi bir şekilde internet üzerinden veya telefonla kişisel bilgi veya kredi kartı bilgisi talep etmemektedir.

Konu ilgili olarak gerekli yasal girişimlerde bulunulması hususu saklı kalmak kaydıyla vatandaşlarımızın muhtemel mağduriyetlerinin önlenmesi bakımından dolandırıcılığa dönük kart ve kişisel bilgi taleplerine itibar etmemesi gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.