Anadolubank Logo
×BİREYSEL » WESTERN UNION

Western Union Banner Image

Western Union

Tüm Anadolubank şubelerinde Western Union’ı kullanarak hızlı ve güvenli bir şekilde para gönderebilir ya da dünyanın herhangi bir noktasından gelen paranızı çekebilirsiniz.

Ödemeler, acente hizmet noktası çalışma saatleri, ülkeler arası saat farklılıkları ve hizmet şartlarına göre değişir.

Western Union’ın avantajları nelerdir?

  • Hızlı - Dakikalar içerisinde gönderdiğiniz tutar karşı tarafa ulaşır.
  • Yaygın / Kolay Ulaşılabilir - Dünya çapında yaygın erişim ağı vardır.
  • Para transferini gerçekleştirmek için herhangi bir banka hesabına ihtiyaç yoktur ve alıcı tarafına gelen tutar herhangi bir Western Union acentesinden çekilebilir.
  • Alıcı komisyon ödemez.

Özellikler

İşlem Döviz Cinsi:

Türkiye’den TL, Euro ve ABD Doları cinsinden para gönderme ve para alma işlemi yapılmaktadır.Western Union ile yapacağınız “Para Gönderme” ya da “Para Alma” işlemlerini Anadolubank’da TL, Euro ve ABD Doları cinsinden gerçekleştirebilirsiniz.

İşlem Tutarı:

Western Union’la aynı gün içinde, aynı kişi tek işlemde en fazla 7.500 ABD Doları veya ona eşdeğer EURO kadar para gönderebilir veya alabilir.

Western Union Aracılığıyla Gelen Paranızın Ödenmesi

Tüm Anadolubank şubelerinden, Western Union yetkilimizin vereceği “Western Union Para Alma” formundaki bilgileri doldurup geçerli kimlik belgenizi göstererek paranızı teslim alabilirsiniz.

Western Union Aracılığıyla Para Gönderimleri

Tüm Anadolubank Şubeleri’nden, Western Union yetkilimizin vereceği “Western Union Para Gönderme” formundaki bilgileri doldurarak komisyon ücreti ile birlikte geçerli kimlik belgenizi verir ve para gönderim işleminiz bittikten sonra müşteri temsilcisinin size vereceği para transfer kontrol numarasını (MTCN) alıcıya bildirirseniz, alıcının parasını dakikalar içinde teslim almasını sağlayabilirsiniz.

MTCN numarası (Para Transferi Kontrol Numarası) bir arama kriteri olup, karşı tarafın parayı alması için bazı ülkelerde bir zorunluluk da olabilmektedir. Bu durumda size işleminizi gerçekleştirdikten sonra verilen MTCN (Para Transferi Kontrol Numarası) numarasını alıcıya bildirdiğiniz takdirde dakikalar içinde alıcının parayı almasını sağlayabilirsiniz.

Parayı gönderdiğiniz kişi, MTCN numarası olmadan da diğer bilgileri (gönderen kişi, paranın geldiği ülke, tutar) doğru olarak biliyor ve geçerli bir kimlik ibraz ediyorsa ve para gönderilen ülkede MTCN zorunluluğu yoksa parayı alabilecektir

Komisyon Oranları

Komisyon oranları için tıklayın.