Anadolubank Logo
×

TİCARİ-KURUMSAL » POS

P.O.S. (POINT OF SALES)

Üye işyerlerinin kart kabul ederken kullandıkları elektronik cihazdır. Cihaz, kartın arka yüzündeki manyetik şerit bilgilerini okur ve elektronik olarak yetki alıp işlemi tamamlar.

Kredi Kartı ve Debit Kart İle Tahsilatın Avantajları

  • Kredi kartı ve debit kart kullanımı müşterileriniz için rahat , güvenli ve tercih edilen bir ödeme sistemidir. Bu nedenle size yeni müşteriler kazandırır ve mevcut müşterilerinize daha iyi hizmet sunabilmenizi sağlar.
  • POS kullanımı sayesinde banka hesabınıza ödemeler zamanında yapılır ve sizin finansal faliyetlerinizi yürütmenizi kolaylaştırır.
  • Nakit işlem yapmanın risk ve zorluklarını ortadan kaldırır.(Nakit bulundurma, kasa açığı , para sayma vb.)
  • Güvenlik riski bulunan işyerlerinde hırsızlık , gasp vs. olasılığını en aza indirir. (Benzin istasyonu , konaklama tesisi vb.)
  • Nakit dolaşımı ortadan kalktığı için mutabakat sorunu yaşanmaz, muhasebe işlemleri kolaylaşır ve iş yükü azalır.
  • Kredi kartı ile satış yaptığınızda müşteri başına harcama tutarı artacağından işlem başına düşen operasyon maliyetiniz azalır.
  • Kredi kartı ile tahsilatta kasada hata yapma olasılığı azalır.

Yazarkasa P.O.S

Yazarkasa POS Nedir?

Yazarkasa ile POS’u bir araya getiren mevcut yazar kasalardan daha çok teknik özellik ve güvenliğe sahip yeni nesil cihazlardır. Artık yazar kasalar bu isim ile adlandırılacak olup kademeli geçişlerle 31.12.2015 tarihine kadar tüm işletmeler eski yazar kasalar yerini Yazarkasa POS'lara bırakacaktır. Bu değişiklik ile fiş kesildiği anda satış bilgisi Maliye veri tabanına ulaşacaktır.

Neden Yazarkasa POS Kullanmalıyız?

Gelir İdaresi Başkanlığının, faaliyetlerinde Mobil POS cihazı kullanan mükelleflerin kullandıkları yazar kasa ve mobil POS cihazlarıyla ilgili yeni bir düzenlemesi ile birlikte ilgili firmalar 1 Ekim 2013 tarihinden itibaren kullandıkları yazar kasa ve Mobil POS yerine, "Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz" satın almaları ve ticari faaliyetlerinde satın aldıkları Yazar Kasa-POS’ları kullanmaları gerekmektedir. Firmaların alış faturasının düzenlendiği tarihten itibaren 90 gün içerisinde (31 Aralık 2013 tarihine kadar), bağlı bulundukları vergi dairesine bir dilekçeyle (alış faturası örneği, cihaz sicil numarası, cihazdan alınan bir fiş örneği de dâhil olmak üzere gerekli belgeleri eklemek suretiyle) müracaat ederek cihazlarını kayıt ettirmek zorundadır.

Yasal düzenlemenin firmanızı kapsayıp kapsamadığı konusunda en doğru bilgiyi muhasebeciniz veya mali müşavirinizden öğrenebilirsiniz.

Bankamız uygulamalarının çalıştığı BEKO Marka Yazarkasa POS cihazını  tüm Arçelik ve BEKO bayilerinden satın alabilirsiniz.

Anadolubank P.O.S. Başvurusu

En az 3 aydır çalışmakta olduğunuz Anadolubank Şubemize başvurarak yetkili şube personelinden fiyatlama ve prosedür bilgilerini alabilirsiniz.