Anadolubank Logo
×İŞLETME-KOBİ » KREDİ KARTLARI » ANADOLUBANK WORLDCARD

ANADOLUBANK WORLDCARD

Anadolubank Worldcard, World Üye İşyerleri’nde kullanıldığında taksit ve Worldpuan imkanı veren, dünyanın her yerinde Visa ve Mastercard logosunun olduğu tüm noktalarda geçerli kredi kartıdır.

Kredi Kartı ile Gerçekleştirilen İşlemlerde Taksitlendirme Süreleri ile İlgili Düzenlemeler

10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin yedinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. "(7) Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi on iki ayı geçemez. Bu süre; kuyumla ilgili harcamalarda dört ay, elektronik eşya ve bilgisayar alımlarında altı ay, havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık, konaklama, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda, sağlık ürünü alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde ve vergi ödemelerinde dokuz ay olarak uygulanır. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz.

Anadolubank WorldCard Avantajları

Taksitli Alışveriş

Anadolubank Worldcard’ınız ile World sistemine dahil 200.000’i aşkın üye işyerlerinde 12 aya kadar taksitli alışveriş yapabilirsiniz.

Worldpuan

Her alışverişinizde Worldpuan kazanırsınız. Kazandığınız Worldpuanlar ile World sistemine dahil 200.000’i aşkın üye işyerlerinde bedava alışveriş yapabilirsiniz. Yapılan her 10 TL alışverişiniz size 1 Anadolubank Worldpuan kazandırır. Her 1 Worldpuan 0,005 TL’ye eşittir.

Nakit Avans

Yurt içinde Anadolubank ve diğer tüm banka ATM’lerinden, yurt dışında VISA ve MasterCard logosu taşıyan tüm ATM’lerden nakit avans çekebilirsiniz.

Esnek Ek Kart Limiti

Ek kartlarınızın limitlerini dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.

Ekstreler

Dilerseniz ekstrelerinizi e-mail ve faks aracılığıyla da alabilirsiniz.

Anadolubank Classic Worldcard

 • Standart limit aralığı 1500 TL ye kadardır.
 • Yıllık Klasik kart ücreti 66 TL, Ek kart ücreti 33 TL’dir. Yıllık kart ücretleri kart sahibine teslim edildikten sonra ilk kullanımına takiben her yıl alınır.
 • Ödemeler, tüm Anadolubank şubelerinden, internet şubesinden, otomatik ödeme verilerek vadesiz yada kredili mevduat hesaplarından, EFT talimatı ile diğer bankalardan ve postanelerden yapılabilir.

Anadolubank Gold Worldcard

 • Anadolubank Gold Worldcard, Klasik kartın tüm avantajlarının yanısıra yüksek limitiyle daha avantajlı alışveriş imkanı sunmaktadır.
 • Standart limit aralığı 1500 TL — 3500 TL arasındadır.
 • Yıllık kart ücreti 82 TL , ek kart ücreti 38 TL 'dir.
 • Ödemeler, tüm Anadolubank şubelerinden, internet şubesinden, otomatik ödeme verilerek vadesiz yada kredili mevduat hesaplarından, EFT talimatı ile diğer bankalardan ve postanelerden yapılabilir.

Anadolubank Platinum Worldcard

 • Anadolubank Platinum Worldcard hem yurtiçinde hem yurtdışında bankacılık işlemlerinde ve Yurtdışı seyahatlerde her türlü ihtiyacı karşılamayı amaçlamaktadır.
 • Standart limit aralığı 3500 TL ve üzeridir.
 • Yıllık kart ücreti 93 TL, ek kart ücreti 44 TL ‘dir.
 • Ödemeler, tüm Anadolubank şubelerinden, internet şubesinden, otomatik ödeme verilerek vadesiz ya da kredili mevduat hesaplarından, EFT talimatı ile diğer bankalardan ve postanelerden yapılabilir.

paramı yönetebiliyorum