Anadolubank Logo
×





İŞLETME-KOBİ » POS

POS  - ÜYE İŞYERİ

Yurt içi ve Yurt dışı MasterCard, Visa logolu tüm Kredi kartı ve Debit kartlara satış yapabilen, müşterileriniz için  güvenli  bir ödeme sistemidir.

Size yeni müşteriler kazandırır  ve mevcut müşterilerinize daha iyi hizmet sunabilmenizi sağlar.

POS kullanımı sayesinde banka hesabınıza ödemeler zamanında yapılır ve sizin finansal faliyetlerinizi yürütmenizi kolaylaştırır.

Nakit işlem yapmanın risk ve zorluklarını ortadan kaldırır.(Nakit bulundurma,   kasa açığı , para sayma vb.)

Güvenlik riski bulunan işyerlerinde hırsızlık , gasp vs. olasılığını en aza  indirir. (Benzin istasyonu , konaklama tesisi vb.)

Nakit dolaşımı ortadan kalktığı için mutabakat sorunu yaşanmaz, muhasebe  işlemleri kolaylaşır ve işyükü azalır.

Kredi kartı ile satış yaptığınızda müşteri başına harcama tutarı artacağından işlem başına düşen operasyon maliyetiniz azalır.

Kredi kartı ile tahsilatta kasada hata yapma olasılığı azalır.

İki çeşit üye işyerimiz bulunmaktadır. 

 

Anadolubank WORLD  Üye İşyeri:

Hem tek ödeme hem de taksitli işlem yapabilen üye işyerleridir.

Bankamız Worldcard’ları ve Yapı Kredi Worldcard’larına taksit yapabilen ve kart sahiplerine bu işlemlerden Worldpuan kazandıran, kazanılan Worldpuan’ların kullanımını sağlayan işyerleridir.

Anadolubank World Üye İşyerleri, artı taksit sektörel kampanyalardan faydalanabilmekte böylelikle kart müşterilerine bol taksitli imkan sunabilmektedir.

 

Anadolubank Standart Üye İşyeri:

Sadece tek çekimli işlem yapan ve işyeri için puan katılım zorunluluğu olmayan üye işyeridir. 

 

Her ihtiyaca göre POS

İşinize hitap eden, ihtiyaçlarınıza cevap veren POS türlerimiz bulunmaktadır.

 

SABİT POS

Telefon hattına bağlı olarak çalışan masa üstü cihazlardır.

ADSL POS

İnternet hattına bağlı olarak çalışan masa üstü cihazlardır.

MOBİL POS

GSM hat üzerinden çalışan, şarj edilerek kullanılan seyyar cihazlardır.

MAİL ORDER

Müşteri ile kredi kartının fiziki varlığını gerektirmeyen Kredi kart bilgilerini üye işyerinin manuel girdiği ödeme sistemidir.

SANAL POS

Kredi kartı ile İnternet üzerinden güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmesini sağlayan ödeme sistemidir.

YAZARKASA POS

Yazarkasa ile POS’u bir araya getiren mevcut yazar kasalardan daha çok teknik özellik ve güvenliğe sahip yeni nesil cihazlardır. Artık yazar kasalar bu isim ile adlandırılacak olup kademeli geçişlerle 31.12.2015 tarihine kadar tüm işletmeler eski yazar kasalar yerini Yazarkasa POS'lara bırakacaktır. Bu değişiklik ile fiş kesildiği anda satış bilgisi Maliye veri tabanına ulaşacaktır.

Neden Yazarkasa POS Kullanmalıyız?

Gelir İdaresi Başkanlığının, faaliyetlerinde Mobil POS cihazı kullanan mükelleflerin kullandıkları yazar kasa ve mobil POS cihazlarıyla ilgili yeni bir düzenlemesi ile birlikte ilgili firmalar 1 Ekim 2013 tarihinden itibaren kullandıkları yazar kasa ve Mobil POS yerine, "Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz" satın almaları ve ticari faaliyetlerinde satın aldıkları Yazar Kasa-POS’ları kullanmaları gerekmektedir. Firmaların alış faturasının düzenlendiği tarihten itibaren 90 gün içerisinde (31 Aralık 2013 tarihine kadar), bağlı bulundukları vergi dairesine bir dilekçeyle (alış faturası örneği, cihaz sicil numarası, cihazdan alınan bir fiş örneği de dâhil olmak üzere gerekli belgeleri eklemek suretiyle) müracaat ederek cihazlarını kayıt ettirmek zorundadır.

Yasal düzenlemenin firmanızı kapsayıp kapsamadığı konusunda en doğru bilgiyi muhasebeciniz veya mali müşavirinizden öğrenebilirsiniz.

Bankamız uygulamalarının çalıştığı BEKO Marka 220 TR Model Yazarkasa POS cihazını  tüm Arçelik ve BEKO bayilerinden satın alabilirsiniz.

Pos masrafları hakkında bilgi almak için tıklayınız.